این وب‌سایت یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش مطالب وجود ندارد.

موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی

تابلو به سرعت گیر نزدیک می شوید

تابلو به سرعت گیر نزدیک می شوید

نویسنده : علیرضا | زمان انتشار : 21 بهمن 1399 ساعت 00:59

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان تابلو به سرعت گیر نزدیک می شوید را مطالعه خواهید کرد.

ایسنا/خراسان رضوی از سرعت خود بکاهید به سرعت‌گیر یا سرعتکاه نزدیک می‌شوید؛ این از جمله تابلوهای هشداردهنده‌ای است که در خیابان‌های کاشمر زیاد به چشم می‌خورد.

از سرعت خود بکاهید به سرعت‌گیر یا سرعتکاه نزدیک می‌شوید؛ این از جمله تابلوهای هشداردهنده‌ای است که در خیابان‌های کاشمر زیاد به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)– منطقه خراسان، دست‌اندازهایی که در هر کارگروه ایمنی ترافیک شهری و جاده‌ای شهرستان کاشمر چند نمونه از آن برای کوچه، خیابان، میدان، بلوار و... به تصویب می‌رسد. البته بستن بسیاری از کوچه‌ها هم شده کارِ دیگر این روزهای کارگروه ترافیک که بعضاً داد اعضای همین کارگروه را هم درآورده است.

در واقع استفاده از سرعت‌گیر به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌های کنترل سرعت خودروها در دستور کار مسئولان ترافیک این شهر قرار گرفته به طوری که در کمتر کوچه و خیابانی می‌توانیم برویم که سرعت‌گیر وجود نداشته باشد که البته بسیاری از این سرعت‌گیرها غیر فنی بوده و خود عاملی برای تصادفات هستند.

کسی این سرعت‌گیرها را دوست ندارد

برخی از مسئولان فکر می‌کنند اگر سرعت‌کاه نصب کنند معضل حل می‌شود، در حالی که به عقیده نگارنده تنها صورت مسأله پاک شده است.

بسیاری از مردم کاشمر از وجود سرعت‌گیرهای بسیار در سطح شهرستان انتقاد دارند. چند روز قبل یکی از شهروندان کاشمری در تماس با دفتر خبرگزاری ایسنا در کاشمر از ایجاد سرعت‌کاه‌های متعدد و پرشمار غیر استاندارد در خیابان‌های این شهر انتقاد کرد.

وی یکی از رانندگان کاشمری بود که معتقد است؛ تعداد سرعت‌گیرها در برخی از خیابان‌ها بسیار زیاد است و مجبوریم که توقف‌های بسیار زیادی داشته باشیم و این موضوع برای ما مشکل‌ساز است.

وی اضافه کرد: سیستم کمک‌فنر خوردو با این تعداد بالای سرعت‌گیرها که برخی از آنها غیر استاندارد هستند با مشکل مواجه می‌شود و نیاز است که اقدامات لازم برای بهسازی این سرعت‌گیرها صورت بگیرد.

کار ما شده نصب سرعت‌گیر و بستن میلان

در همین خصوص، رئیس شورای شهر کاشمر با انتقاد از نصب بسیار سرعت‌گیر در این شهر گفت: متاسفانه ما فقط صورت مسئله‌ها را پاک می‌کنیم به طوری که در هر کجا تصادف می‌شود سریع یا میلان را می‌بندیم و یا بریدیگی و اقدام به نصب سرعت‌گیر می‌کنیم.

سید حسین حسینی با اشاره به اینکه تمامی این سرعت‌گیرها با مصوبه کارگروه ایمنی ترافیک شهری و جاده‌ای شهرستان کاشمر است، بیان کرد: شیوه‌ای که ما در پیش گرفته‌ایم قطعاً درست نیست.

وی افزود: به جای اینکه فرهنگ‌سازی کنیم و علائم راهنمایی و رانندگی را در ذهن مردم جا بیندازیم خودمان به وسیله همین مصوبات مردم را از اجرای قوانین و مقررات دور می‌کنیم.

حسینی با انتقاد از اینکه تا کی می‌خواهیم در سطح شهر سرعت‌گیر نصب کنیم و بعد از مدتی برداریم، از مسئولان مربوطه خواست به فکر مردم هم باشند.

وی با تاکید بر اینکه اگر میلانی مسدود می‌شود و یا سرعت‌گیری نصب می‌شود باید از روی اصول باشد، اما ما فقط بریدگی‌ها را می‌بندیم بدون اینکه فکر بعد از آن را بکنیم، عنوان کرد: اینکه اخیراً گفته‌اند بلوار طولانی بسیج هم باید بسته شود فکر مردم را هم کرده‌اند.

رئیس شورای شهر کاشمر با بیان اینکه با این اقدامات قطعاً مردم ناخواسته مجبور به تخلف می‌شوند، از کسانی که اقدام به تصویب این مصوبات می‌کنند خواست در این موارد اصولی فکر کنند.

وی گفت: هرچند نصب سرعت‌گیر هزینه بسیاری دارد، اما همه آن هزینه‌ها برای شهرداری نیست بلکه مردم هم متقبل هزینه می‌شوند.

حسینی با بیان اینکه اگر جای بریدگی اشتباه است جای آن را عوض کنید و با نصب چراغ چشمک‌زن و علائم بیشتر فرهنگ‌سازی کنید، گفت: من این شیوه را که فقط بریدگی یا میلان را ببندیم قبول ندارم.

وی با اظهار تاسف از اینکه هیچگاه نیامده‌ایم فرهنگ‌سازی کنیم، اظهار کرد: چرا در جلسات در خصوص نصب تابلوی بیشتر و فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی بیشتر مردم صحبت نمی‌شود؛ چرا غیر از نصب سرعت‌گیر و بستن بریدگی‌ها کار دیگری در این جلسات نمی‌شود.

حسینی با انتقاد از اینکه نصب سرعت‌گیرها طبق مهندسی ترافیک نیست و بر اساس خواسته‌های خود اعضای جلسه تصمیم می‌گیرند، گفت: در کجای سطح شهر، کوچه و میدان است که تا کنون دست‌انداز نصب نکرده باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تا وقتی کارگروه ایمنی ترافیک شهری و جاده‌ای شهرستان کاشمر شهرداری را مکلف به نصب سرعت‌گیر و بستن میلان کنند، امکان هزینه برای خرید دوربین، نصب چراغ چشمک‌زن و تابلوی بیشتر در سطح شهر نیست، افزود: بدون شک تا زمانی که فقط سرعت‌گیر بخواهیم تصویب کنیم به دنبال تابلو علائم و خرید دوربین راهنمایی و رانندگی نخواهیم رفت چون مشکل را مقطعی حل کرده‌ایم.

حسینی افزود: اعضای کارگروه در سطح شهر نیستند که دلخوری‌های مردم را از این سرعت‌گیرها ببینند مردم از شورا و شهرداری دلخور هستند و فکر می‌کنند این کارها را خودمان انجام می‌دهیم در صورتی که مصوبه شورای ترافیک است.

نصب سرعت‌گیر توهین به شعور راننده است

در ادامه رئیس راهنمایی رانندگی کاشمر در گفت‌وگو با ایسنا نصب سرعت‌گیر را توهین به شعور راننده دانست و گفت: متاسفانه برای آن چند نفری که قوانین را رعایت نمی‌کنند مجبور به نصب سرعت‌گیر و یا بستن بعضی از میلان‌های نزدیک به میادین هستیم.

سرگرد علی دلیری با بیان اینکه ما پیمانکار شهرداری نیستیم که نصب سرعت‌گیرها بخواهد برای ما سودی داشته باشد در صورتی که خود ما هم از بالای همان‌ها تردد می‌کنیم، افزود: در میدان شهید غلامی (شهربانی) در سال 93 دو فوتی داشتم که با اقدامات انجام شده میانگین سرعت از 80 کیلومتر به 50 کیلومتر کاهش یافته است.

وی همچنین از شهرداری خواست جرائم را فقط به خرید دوربین‌های نظارتی در داخل شهر اختصاص دهند.

دلیری اظهار کرد: برای کنترل بیشتر در بلوار سید مرتضی نیازمند چهار دوربین نظارتی هستیم.

هیچ‌کدام از سرعت‌گیرها استاندارد نیست

در همین رابطه، شهردار ریوش با انتقاد از نصب سرعت‌گیرهای زیاد در سطح شهر بیان کرد: هیچ‌کدام از سرعت‌گیرها استاندار نیست.

امین‌الله مقصود با بیان اینکه در قانون چیزی به نام سرعت‌گیر استاندارد نداریم، افزود: بر اساس نظریه کارشناس رسمی دادگستری هر مانعی که به هر نوع در خیابان و جاده اضافه شود خلاف بوده و شخصی که اقدام به این کار کرده متخلف است.

وی با اشاره به اینکه اصلاً این سرعت‌گیرها استاندارد نیست، گفت: در کدام قانون برای نصب سرعت‌گیر مطلبی هست.

مجبور به نصب سرعت‌گیر هستیم

در ادامه معاونت فرماندهی نیروی انتظامی کاشمر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه به لحاظ مهندسی ترافیک باید ببینیم آیا در بلواری مجاز به احداث دور برگردان هستیم یا نه، سپس به ایجاد و یا جمع کردن آن اقدام کنیم، گفت: تلاش ما بر کاهش تخلفات، آسیب‌ها و تصادفات است.

سرهنگ حسین هوشنگی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی یکی از اقداماتی است که باید انجام دهیم، افزود: ما باید راه‌هایی که می‌شود با اجرای آنها تصادفات را کاهش دهیم، تجزیه و تحلیل کنیم.

وی با بیان اینکه ما هم سرعت‌گیر زیاد را هم قبول نداریم، چون معتقدیم به فرهنگ‌سازی کمک نمی‌کند، عنوان کرد: با همه این اقدامات اما بعضی بریدگی‌ها خسارات بسیاری را در بردارد که باید بسته شوند.

هوشنگی با اعلام اینکه هرچند نصب سرعت‌گیر هزینه‌های زیادی برای شهرداری دارد، اما مجبوریم، تصریح کرد: اگر اعضای کارگروه ایمنی ترافیک شهری و جاده‌ای مخالف نصب سرعت‌گیر و بستن بلوار هستند پیشنهادات خود را برای کاهش تصادفات به ما ارائه دهند تا اجرایی کنیم.

آنچه ضرورت دارد توجه به این نکته است که همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی عضو شورای ترافیک، در بهبود و کاهش مسائل ترافیکی و تصادفات مهم و اثرگذار است و حل مشکلات ترافیکی مختص به یک اداره یا نهاد خاص نبوده، بلکه مشارکت و همکاری همگان را در فرهنگ‌سازی می‌طلبد و آنچه به مردم و جامعه آرامش می‌بخشد، تصمیم درست و بهینه مسئولان و رعایت قانون از سوی همه است.

انتهای پیام

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: www.isna.ir

برچسب ها : تابلو سرعت گیر نزدیک شوید


سایر منابع و مطالب مرتبط با تابلو به سرعت گیر نزدیک می شوید [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
www.isna.ir .
سرعت‌گیر یا سکوی پرش؟ - ایسنا

Nov 21, 2015 — از سرعت خود بکاهید به سرعت‌گیر یا سرعتکاه نزدیک می‌شوید؛ این از جمله تابلوهای هشداردهنده‌ای است که در خیابان‌های کاشمر زیاد به چشم می‌خورد. ادامه...


rahdar44.ir .
دستورالعملها و ضوابط احداث سرعت کاه و سرعتگیر - راهدار

Nov 28, 2020 — ب- نام تابلو :نزدیک شدن به سرعت گیر ... گردد و در صورت عدم رویت سرعتگیر در شرایط محیطی ،‌نصب تابلو اخطاری در دو سمت مسیر توصیه می شود. ادامه...


app.memrise.com .
Level 5 - تابلوهای اخطاری - تابلو ها و علائم راهنمایی و رانندگی در ...

نشان‌های و علایم راهنمایی و رانندگی در ایران تابلوهای اخطاری. ... پیچ های پی در پی (نخستین پیچ به راست). شیب سرازیری 10 ... به تابلو رعایت حق تقدم نزدیک میشوید. ادامه...


www.drdriving.ir .
سوال ازمون ایین نامه - نمونه سوالات آیین نامه

تابلو پایان محدودیت توقف ممنوع راهنمایی و رانندگی ... به یک تقاطع نزدیک میشوید چراغ راهنما خراب است یک پلیس ترافیک علامت زیر را به شما نشان میدهد ... در یک منطقه مسکونی و شهری در حال حرکت هستید به یک سرعت گیر نزدیک میشوید ، شما باید . ادامه...


azintraffic.com .
بایگانی‌ها تابلوهای اطلاعاتی و راهنمایی و رانندگی - آذین ترافیک

آذین علائم آسیا بهیه تولید و فروش انواع تابلو های راهنمایی و اطلاعاتی با بهترین کیفیت و انواع شبرنگ های ... از سرعت خود بکاهید ... به چراغ راهنمایی نزدیک میشوید. ادامه...


www.amoozeshnima.blogfa.com .
سرعت گیر یا همان دست انداز سابق: - آموزش گام به گام رانندگی

برای حل مشکلات اجتماعی و حال گیری این دست افراد به شهرداری پیشنهاد می کنم نزدیک این قبیل مدرسه ها از همون سرعت گیرای مخصوص بزارن که قبلش تابلو هم نداره! ادامه...


imentraffic.com .
تابلو تونل | خرید تابلو تونل | ایمن ترافیک کالا

تابلو تونل یکی از علائم ترافیکی مهم می باشد که برای خبر دادن از وجود تونل در بزرگراه ها و جاده ها استفاده می شود. این تابلواخطاری ... تابلوی به تونل نزدیک می شوید. ادامه...


imensanaatiran.com .
به تابلو ایست نزدیک میشوید – ایمن صنعت ایران

ایمن صنعت ایران. همه دسته‌ها, کالای دیجیتال, ویترین حفاظت فردی, تجهیزات حفاظت از بدن, لباس یکبارمصرف, لباسکار یکسره سرهمی, بارانی ضد اسید, لباس یکسره ... ادامه...


trafficsaz.com .
لیست قیمت تابلوهای ترافیکی - تجهیزات ترافیکی

جهت دریافت لیست قیمت تابلوهای ترافیکی در تهران ,اصفهان ,مشهد ودیگر نقاط باما ... معمولا تابلو های ترافیکی عابرین پیاده برای مشاهده در فواصل نزدیک طراحی شده و ... به سایت های هدایت شوید که نحوه کار آن ها را به طور کامل برای شما تشریح می کنند . ... میخ و رفلکتور و استوانه ایمنی و بشکه ترافیکی و سرعتگیر پلاستیکی و… ادامه...


trafficsaz.com .
تابلوهای ترافیکی - تجهیزات ترافیکی

تولید تابلو هشدار دهنده ترافیکی شبرنگ در تهران به صورت عمده انجام می شود، این ... استفاده از این تابلوها در نزدیک مدارس می تواند کمک شایانی به حفظ امنیت دانش آموزان کرده و ... های فروش و سایت های اینترنتی معتبر و به روز نیز، از قیمت ها آگاهی شوید. ... میتوان به انواع استوانه و کله قندی های ترافیکی و سرعتگیر های جاده ای اشاره کرد ادامه...


imentraffic.ir .
تابلو راهنمایی - قیمت علائم راهنمایی رانندگی | ایمن ترافیک

تولید و ارائه انواع تابلوهای راهنمایی و علائم ترافیکی به قیمت کارخانه - ضمانت کالا- ارسال به سراسر ایران -مشاوره با ایمن ترافیک کالا ... ادامه...


jahantraffic.ir .
تابلوهای راهنمایی و رانندگی |تابلوهای اخطاری یا هشدار دهنده | جهان ...

تولید انواع تابلوهای هشدار دهنده و علائم اخطاری در جهان ترافیک. ... جدا کننده های ترافیکی و بشکه · مخروط و استوانه ترافیکی · سرعت گیر ترافیکی · چسب و رنگ ترافیکی ... که نباید سرعت از مثلا ۸۰ کیلومتر در ساعت بیشتر باشد به آن معناست که ۸۱ کیلومتر در ساعت ... به رستوران نزدیک میشوید، به پمپ بنزین نزدیک می‌شوید و. ادامه...


www.dana.ir .
سرعت گیر یا سکوی پرش؟!! - راه دانا

Sep 7, 2016 — ... نصب تابلو هشدار بزرگ با عنوان به‌ سرعت شکن ایمنی نزدیک می‌شوید ۳) عدم وجود علائم هشداردهنده مثل چراغ چشمک‌زن یا گل‌میخ منور در طول سرعت‌گیر ادامه...


shoofer.app .
نمونه سوالات آزمون آیین نامه اصلی ۹۹ رایگان با جواب - شوفر

Sep 1, 2020 — برای این که بتوانید در آزمون اصلی آیین نامه قبول شوید، می توانید در آزمون های مرحله به ... برای هشدار به وسایل نقلیه ی دیگر ، تابلوی احتیاط را در چه فاصله ایی از ... سوال ۳ : در یک منطقه ی مسکونی به یک سرعت گیر نزدیک میشوید . ادامه...


mashadtraffic.ir .
ضوابط تجمیع تابلوها

تابلوی. به». چراغ. راهنمایی. نزدیک. می. شوید. « نصب. شود . ضابطه. -5. پیشنهاد. می ... می. شود. در. حداقل. فاصله. از. محل. خطر. ) جدول. -2). ((1. تابلوی. سرعت. گیر. نصب. ادامه...


site-gratuit-2367.webself.net .
Home

1- به اتومبیل جلویی نزدیک میشوید تا راننده ی جلویی نتواندسبقت بگیرد 2- با دست به راننده ... در یک منطقه مسکونی و شهری در حال حرکت هستید، به یک سرعت گیر نزدیک میشوید . ... جزو تابلو های اخطاری و به معنی سبقت برای کامیون ممنوع می باشد . ادامه...


www.ettehadkhabar.ir .
سرعت گیر و سرعتکاه یا نفس گیر و جانکاه - اتحاد خبر

Aug 1, 2014 — سرعتکاه یا:(Hump) ازاین ابزار بانام سرعتگیر ملایم نیز یاد می کنند که اکثرا از ... نوع عملکرد معابر: با توجه به مشکلاتی که سرعت کاه و سرعت گیر ها در ایجاد توقف و ... سرعتگیرها و سرعت کاه ها بایستی باعلایم مشخص همچون تابلو ... کاه های اجرا شده در شهرهایی که ما زندگی میکنیم به استاندارد های جهانی نزدیک است؟ ادامه...


tajhiztraffic.com .
سرعتگیر پلاستیکی 50*65 - فروشگاه اینترنتی تجهیز ...

سرعتگیر ها نقش موثر و بسزایی در کاهش سرعت های بالا داشته و می توانند با نصب در مناطق حساس همچون مدارس، بیمارستان ها و… بسیاری از تصادفات خطرناک را به حداقل ... ادامه...


nimkelaj.com .
یادگیری تابلو ها و علایم رانندگی - آموزش رانندگی خصوصی

یادگیری و شناخت تابلو ها و علایم رانندگی تاثیر بالایی بر رانندگی شما و استفاده ... در این بخش به معرفی تابلوهای اصلی و علایم رانندگی پرداخته و مفهوم هرکدام را به شما ... حداکثر سرعت در خط های عبور ... به تابلو رعایت حق تقدم نزدیک می شوید ... ادامه...


park-traffic.ir .
تجهزات ایمنی - پارک ترافیک

با استفاده از این تابلو ها می توان به رانندگان در مورد نزدیک شدن به #اماکن_خاص مانند ... می بایست متوجه شوید که با یکی از تجهیزات ایمنی و آتش نشانی سر و کار دارید. ... این سرعتگیر عمدتاً در بزرگراه‌ها و در ورودی شهرها یا نزدیک به ایست‌های بازرسی ... ادامه...


gameron.blogfa.com .
سرعت گیر نشانه چیست ؟ - گامرون - BLOGFA

یادش به خیر قدیم ترها گاهی در جاده های خارج شهر تابلوی بزرگی نصب کرده بودند که روی آن نوشته شده بود ( به سرعت گیر نزدیک می شوید ) ما که آن زمان مسافر دائم ... ادامه...


transportation.shiraz.ir .
فاز اول : شناخت وضعيت موجود محدوده مورد مطالعه: - معاونت حمل و نقل ...

ﺗﺎﺑﻠﻮ ﮔﺮدش ﻣﻤﻨﻮع، ﺳ. ﺒﻘﺖ ﻣﻤﻨﻮع، ﻋﺒﻮر ﻣﻤﻨﻮع، ﻣﺤﺪودﯾﺖ ﺳﺮﻋﺖ، ﻋﺒﻮر ﺑﺪون ﺗﻮﻗﻒ ﻣﻤﻨﻮع، ﭘﺎﯾﺎن ﻣﻤﻨﻮﻋﯿﺖ و ... ﺑﻪ ﻣﯿﺪان ﻧﺰدﯾﮏ ﻣﯽ ﺷﻮﯾﺪ. -. ﻣﺤﻞ ﻧﺼﺐ ﺗﺎﺑﻠﻮﻫﺎي ﺧﻄﺮ. از آﻧﺠﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﺎﺑﻠﻮﻫﺎي ﺧﻄﺮ ﺑﺮاي اﺧﻄﺎر ﺑﻪ راﻧﻨﺪﮔﺎن در ﻣﻮرد ﺧﻄﺮﻫﺎي اﺣﺘﻤﺎﻟﯽ در ﻣﺴﯿﺮ ﻧﺼﺐ ﻣﯽ ... درﺟﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﻣﺘﺪاد ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ وﺳﺎﯾﻞ ﻧﻘﻠﯿﻪ ﻗﺮار ﮔﯿﺮ .ﺪﻧ. ادامه...


testdriving.ir .
سخت ترین سوالات آیین نامه اصلی 99【سوالات نفس گیر و گیج ...

سخت ترین سوالات آیین نامه اصلی ۹۹【سوالات نفس گیر و گیج کننده】 ... مطالعه کنید و با استفاده از رمز گذاری تابلو ها را به ذهن خود بسپارید تا در هنگام آزمون آن ها را فراموش نکنید. ... سوال ۲۳: کدام مورد زیر منظور و مفهوم رانندگی با سرعت مطمئن را بیان می کند؟ ... اگر خودرویی با نور بالا از روبه‌رو به شما نزدیک شود، چه باید بکنید؟ ادامه...


mounex.com .
سرعت گیر لاستیکی 33*90 سانتی متر | مونکس

از کاربردهای سرعت گیر لاستیکی هشدار و کنترل سرعت به هنگام نزدیک شدن به اماکن پر تردد می باشد. هر سرعت گیر لاستیکی قابلیت تحمل 50 تن فشار را دارد. ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر