موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

خلاصه نکات فنی آیین نامه

خلاصه نکات فنی آیین نامه

نویسنده : محمد پارسایی | زمان انتشار : 23 دی 1400 ساعت 23:07

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان خلاصه نکات فنی آیین نامه را مطالعه خواهید کرد.

نکات مهم در آیین نامه رانندگی را مرور کنیم.

شما در امتحان آیین نامه رانندگی به راحتی می توانید قبول شوید به شرط آنکه  نکات مهم آن را بدانید و از آن مهمتر بتوانید از تجربیاتی کسانی که در آیین نامه قبول شده اند استفاده کنید.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

این نوشته سعی دارد تا نکات مهم و کلیدی آیین نامه رانندگی را در کنار تجربیات افراد موفق، به زبانی ساده به شما ارائه دهد. البته فراموش نکنید خوب است به سراغ آن دسته از افرادی هم بروید که در امتحان آیین نامه رانندگی نمره قبولی را نگرفته اند؟

می پرسید چرا ؟ خب ساده است برای اینکه اشتباه آنان را تکرار نکنید.

به عنوان یک راننده ی خوب باید با مقررات و آیین نامه رانندگی آشنا باشید تا بتوانید زبان جاده را به راحتی بفهمید.

آیین نامه رانندگی و بوق خودرو

یکی از نکات مهم که در آیین نامه رانندگی به آن پرداخته شده است. بوق خودرو شماست. بوق خودرو باید استاندارد باشد. صدای بوق نباید به گونه ای باشد که آلودگی صوتی را منجر شود.

بوق باید صدایی یکنواخت و متعارف داشته باشد تا با شنیدن آن راننده و عابر پیاده هوشیار شوند نه اینکه سکته بکنند.

در کجا ها سبقت اکیدا ممنوع است؟

یادتان باشد هر جا که دید ندارید، سبقت گرفتن ممنوع است. در آیین نامه رانندگی در این سه مورد سبقت اکیدا ممنوع است:

  • سرپیچ ها، چون زاویه دید راننده کم است.
  • ۵۰ متر بعد و قبل از پیچ ها
  • ۱۰۰ متر قبل از ورودی تونل، درون تونل و اگر در روی یک پل در حال رانندگی هستید. در طول پل سبقت اکیدا ممنوع است.(توجه به خطوط وسط جاده داشته باشید، خط ممتد به معنای ممنوعیت سبقت می باشد.)

همچنین بدانید، در  فاصله ۱۵۰ متری پیچ ها دور زدن ممنوع است.

%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C.jpg

فراموش نکنید اگر می خواهید گردش به چپ داشته باشید، بر طبق قوانین آیین نامه رانندگی، وسط خیابان نمی توانید این کار را انجام دهید. درابتدا ۵۰۰ متر مانده به محل گردش، راهنمای راست بزنید و در مکانی ایمن در سمت راست متوقف بشوید سپس راهنمای چپ زده و با توجه به رعایت حق تقدم گردش به چپ را انجام دهید.

بر طبق آیین نامه رانندگی هرگاه تقاطعی را دیدید که هیچگونه علایم راهنمایی ندارد ، ابتدا توقف کامل داشته باشید و سپس با احتیاط عبور کنید.

در آیین نامه رانندگی توقف در کجا ها اکیدا ممنوع است؟

در ۱۵ متری  این مکان ها  توقف اکیدا ممنوع است: میدان ها، تقاطع ها، شیرهای آتش نشانی، چراغ راهنمایی، ورودی و خروجی ادارات آتش نشانی و ابتدا و انتهای پیچ ها .

از چراغ فلاشر چه زمانی استفاده کنیم ؟

هر زمان احساس کردید خطری در جلو وجود دارد و رانندگانی که در پشت سر هستند باید سرعت خود را کم کنند و محتاط براند از فلاشر استفاده کنید. هر زمان که احساس کردید خودرو دارای مشکلی است  و امکان بروز حادثه وجود دارد از فلاشر برای اطلاع سایر رانندگان استفاده کنید.

آیین نامه رانندگی در شب

رانندگی در شب به علت دید کمتر همیشه مشکل تر از روز می باشد. آیین نامه رانندگی به شما می گوید که  اگر شب هنگام در یک جاده ی دوطرفه، در حال رانندگی هستید.

باید بدانید که نور بالا حرکت کردن باعث می شود دید راننده لاین مخالف و همچنین راننده ی جلویی هم مسیر خود را مختل کنید ، پس برای اینکه راننده مقابل را متوجه خود کنید یک نور بالا بزنید و برای اینکه دید و حواس راننده جلو و هم مسیر خود را مختل نکنید، از نور پایین در فاصله ۱۵ متری استفاده کنید.

آیین نامه رانندگی در سرما

حالا بیایید در سرما و یخبندان رانندگی کنیم. نکته ی اول، یادتان باشد اگر جاده لیز و یخبندان باشد، هر زمان که ترمز جهت توقف کامل می گیرید ماشین مسافت بیشتری را طی می کند تا بایستد.

این میزان معمولا ۱۰ برابر حد نرمال آن است. در آیین نامه رانندگی گفته می شود که در شرایط عادی،  به اندازه طول یک اتومبیل از خودروی جلویی فاصله داشته باشید.

اگر در جاده ی لغزنده به دلیل یخ زدگی، برف و باران ترمز گرفتید و خودرو شروع به سر خوردن کرد، حتما و بلافاصله ترمز را رها کنید، در غیر این صورت احتمال  انحراف و چپ کردن وجود دارد.

همواره به یادداشته باشید در جاده های  خیس و لغزنده باید فاصله بیشتری با خودروی جلویی داشته باشید که حداقل، توجه فرمایید حداقل به اندازه ۴ ثانیه باید باشد.

رانندگی در هوای گرم هم قانون خود را دارد. هوای گرم باعث می شود سطح اصطکاک آسفالت و لاستیک کم شود. این امر باعث می شود تا کنترل اتومبیل بخصوص هنگام ترمز و گردش در پیچ  ها دشوارتر شود.

از این رو در هوای گرم مراقب پیچ ها، لاستیک خودرو و ترمز کردن های خود باشید. حالا اگر هوا معتدل و خنک و بهاری می باشد ولی باز هم چنین مشکلی را دارید، ماشین را متوقف کنید و باد لاستیک را چک کنید، احتمالا کم باد است .

حالا که از ماشین پیاده شده اید بیایید لاستیک ها را هم چک کنیم. آیین نامه رانندگی می گوید که حداقل عمق عاج لاستیک ماشین شما باید ۱٫۶ میلی متر باشد.

همواره باید باد لاستیک کنترل شود تا لاستیک ها طول عمر خوبی داشته باشند و در عین حال از بروز حادثه جلوگیری شود. یادتان باشد اصطکاک و عوامل طبیعی یکی از دلایل ساییدگی لاستیک است. نقص در فرمان و تنظیم نبودن چرخ ها نیز می تواند منجر به این امر می شود.

آیین نامه رانندگی و نقاط کور کامیون

هنگامی که با کامیون مواجه می شوید از صدا و هیبت این کوه آهنی  نترسید و هل نکنید. فقط کافی است در نقاط کور راننده کامیون قرار نگیرید تا او بتواند شما را ببیند. در ضمن فاصله طولی خود را با کامیون حفظ کنید تا دید خودتان مختل نشود.

هنگام رانندگی به خودرو های امدادی راه بدهید. خودروهای امدادی حق عبور از ایستگاه ها و خطوط ویژه را دارند اما نمی توانند از مکان های ممنوع عبور کنند.

مراقب تاکسی و اتوبوس ها باشید.در اینگونه خودروها همیشه مردم در حال سوار و پیاده شدن می باشند. بخصوص در تاکسی ها به یکباره وسط خیابان توقف می کنند و از آن بدتر در ماشین باز می شود و از آن خطرناک تر مسافر پیاده می شود، همیشه شش دانگ حواستان به این دو مورد و همچنین عابرین پیاده باشد.

گاهی اوقات عابرین پیاده از جاهایی وارد خیابان می شوند که قدرت بدنی آنها بابت عبور از میله  های بلند و تیز وسط بلوار باعث حیرت می شود؛ تند، تیز و چابک و با یک پرش در کسری از ثانیه در وسط خیابان حاضر می شوند.

نکات قابل توجه در نگه داشتن کلاچ:

کاهش کنترل خودرو، به دلیل قطع ارتباط نیرو محرکه با چرخ ها

افزایش سرعت خودرو در سراشیبی و احتمال چپ کردن خودرو

هدایت اتومبیل و در نتیجه گرفتن ترمز سخت تر خواهد شد

قابلیت تعویض دنده

همواره به یاد داشته باشید مدارک خود به کسی غیر از پلیس تحویل ندهید.

در مسیرهای صاف و مستقیم چراغ شبرنگ ها از فاصله ۷۰ متری و در پیچ ها و بزرگراه ها از فاصله ۱۵ متری باید قابل رویت باشند.


منبع: testdriving.ir


سایر منابع و مطالب مرتبط با خلاصه نکات فنی آیین نامه [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
test-drive.ir .
خلاصه کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی - نکات مهم { نسخه جدید }

Aban 13, 1399 AP — خلاصه کتاب و نکات مهم آیین نامه رانندگی جدید: قصد داریم در این ... فصل سوم :آشنایی با سیستمهای فنی خودرو وسرویس و نگهداری فصل چهارم: فرهنگ ... ادامه...


test-drive.ir .
نکات کلیدی و مهم آیین نامه رانندگی از نگاه هنرجویان سال 1399+ ...

Shahrivar 16, 1399 AP — بی شک شما عزیزان با رعایت این نکات در آزمون آیین نامه رانندگی پیش رو ... سوالات بخش فنی خودرو خیلی مهمه و از این بخش در آزمون اصلی آیین نامه سوال زیاد میاد. ... بودم و خلاصه خیلی راحت بود برام حالا منتظر ازمون شهری هستم که امیدوارم ... ادامه...


testdriving.ir .
خلاصه نکات مهم آیین نامه رانندگی 99 - تست درایوینگ

این نوشته سعی دارد تا نکات مهم و کلیدی آیین نامه رانندگی را در کنار تجربیات افراد موفق، به زبانی ساده به شما ارائه دهد. البته فراموش نکنید خوب است به سراغ آن دسته از ... ادامه...


testdriving.ir .
نمونه سوالات فنی آیین نامه اصلی 99【آزمون آنلاین فنی】 - تست ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ، سوالات آیین نامه رانندگی ، آیین نامه رانندگی ... دریافت گواهی‌نامه هستند از بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی سال ۹۹ pdf هراس دارند یا ... که شیوه طرح سوالات به چه صورت انجام می‌شود و کدام نکات در آزمون‌های پیش رو بیش‌تر مد ... ادامه...


hdaneshjoo.ir .
دانلود خلاصه کتاب آیین نامه رانندگی 99 (راز موفقیت در آزمون ...

Farvardin 2, 1399 AP — خلاصه کتاب آیین‌نامه رانندگی شامل بخشهای مختلفی مثل شناخت فنی خودرو، ... مطالعه نکات مهم آیین نامه رانندگی نباید پس از قبولی در آزمون کنار ... ادامه...


www.drdriving.ir .
نکات مهم کتاب آیین نامه راهنمایی رانندگی | دکتر رانندگی - آزمون ...

نکات کلیدی و مهم کتاب جدید آیین نامه راهنمایی رانندگی که خلاصه قسمت های مهم کتاب آیین نامه راهنمایی رانندگی در آن جمع آوری شده است. ادامه...


www.drdriving.ir .
سوالات فنی و ازمون فنی ایین نامه اصلی 97 - نمونه سوالات آیین نامه

سوالات فنی با جواب و ازمون فنی ایین نامه اصلی pdf رایگان . مهم ترین نمونه سوالات فنی آیین نامه رانندگی و سوالات فنی ایین نامه اصلی را اینجا ببینید . ادامه...


questions-driving-regulations.com .
نمونه سوالات فنی آیین نامه رانندگی تضمین قبولی بدون خواندن ...

نمونه سوالات فنی آیین نامه رانندگی : از نظر اکثر هنر آموزان بخش فنی در نمونه سوالات آیین نامه یکی از سخت ترین سوالات است به همین ... جهت دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی + فنی و قبولی 100% بر روی دکمه زیر کلیک کنید ... نکات مهم بخش فنی :. ادامه...


fani-aeenname.blog.ir .
کتابچه+جزوه سوالات فنی (تصویری)ایین نامه رانندگی :: دانلود ...

Tir 10, 1395 AP — دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه راهنمایی و رانندگی سال 95 وب سایت همیار ... ۲: خلاصه آیین نامه به صورت سوالات تشریحی آیین نامه راهنمایی و ... ادامه...


cafebazaar.ir .
برنامه نکات امتحانی آیین نامه - دانلود | کافه بازار

برنامه نکات مهم و امتحانی آیین نامه به طور خلاصه نکات مهم آیین نامه را در خود دارد که با خواندن مطالب این برنامه خیلی از سوالات را به راحتی ... ادامه...


govahiyar.ir .
سوالات فنی آیین نامه اصلی سال 99 - گواهیار

در آزمون آیین نامه اصلی سوالات تشریحی وجود ندارد اما در اینجا ما برای یادگیری بهتر شما و این که ابتدا موضوع و نکات مهم فنی خودرو را یاد بگیرید به صورت تشریحی ... ادامه...


soal-aeennameh.com .
نمونه سوالات آیین نامه 99 با جواب | قبولی 100% تضمینی | سوال ...

دانلود PDF نمونه سوالات جامع و کامل مقدماتی و اصلی و فنی آیین نامه رانندگی با جواب ... دانلود PDF آموزش نکات طلایی امتحان شهری رانندگی و آموزش عملی رانندگی. ادامه...


www.driversho.com .
فصل اول آیین نامه - کتاب آیین نامه رانندگی | درایورشو

به هر نوع نقصان یا تغییر در وضعیت ظاهری و فنی وسیله نقلیه که باعث به وجود اومدن شرایط زیر بشه، نقص فنی میگن: ۱) کاهش ضریب ... کتاب آیین نامه جدید - انواع نقص فنی در کتاب آیین نامه. قانون مهم ... و اینکه اول خلاصه های درایورشو رو بخونم بعد کتاب بخونم و بعد آزمون بدم کافیه؟ ... این طوری همه نکات رو یاد می گیرید. از کارنامه و ... ادامه...


aeenname.rozblog.com .
نکات کلیدی آیین نامه رانندگی جهت آزمون

نکات مهم و کلیدی آیین نامه رانندگی جهت آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی نکات کلیدی آیین نامه رانندگی از ... می شود بدن شک مطالعه این خلاصه و نکات کلیدی آیین نامه راهنمایی و رانندگی درصد قبولی شما را بیشتر خواهد کرد . ... وقتی دچار نقص فنی شوید. ادامه...


play.google.com .
آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی - کتاب نکات مهم - برنامه‌ها در ...

بانک جامع سوالات آزمون رانندگی به همراه تصاویر با این برنامه می توانید از تمام آیین نامه های راهنمایی و رانندگی آگاهی پیدا کنید موارد این برنامه شامل: تست آزمون رانندگی ادامه...


xn------3yexadbv1g5a5ojkmbtg82wak.com .
نمونه سوالات آیین نامه اصلی جدید ۹۹

در صورتی که مطالعه و خلاصه برداری خوبی از آزمون مقدماتی نکرده باشند در این ... نمونه سوالات آیین نامه اصلی علاوه بر مباحث آزمون مقدماتی شامل سوالات بخش فنی نیز ... شما با مجموعه‌ای از سوالات مواجه می‌شوید که در مورد تکنیک‌های رانندگی و نکات مربوط به ... ادامه...


govahinameplus.ir .
برنامه آیین نامه رانندگی ۹۹ (گواهینامه پلاس) قبولی 100٪ در آزمون ...

در این اپلیکیشن به صورت رایگان می توانید از بخش های آزمون ،خلاصه کتاب آیین نامه، نکات فنی ،علائم و تابلو های راهنمایی و رانندگی و هزاران امکانات دیگر به راحتی ... ادامه...


xn-----wsdsadr3e2hqaibpc00ra.com .
سوالات آیین نامه مقدماتی 98 با جواب "ویرایش جدید" - قبولی 100%

نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی pdf با جواب - مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی ... جزوه آموزشی آيین نامه و ارائه خلاصه مهم ترین نکات امتحانی کتاب آیین نامه; نیازی به ... رانندگی می توانید سوالات آیین نامه اصلی و همین طور نمونه سوالات فنی آیین نامه را ... ادامه...


www.aftabir.com .
نکات مهم آیین نامه برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی - آفتاب

Mordad 1, 1398 AP — کلیه حقوق این سایت برای شرکت شبکه ی اینترنتی آفتاب محفوظ است. × فنی شو. ادامه...


faranesh.com .
قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی - فرانش

Shahrivar 12, 1397 AP — قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی - آیین نامه رانندگی پایه سوم - آزمون آیین نامه مقدماتی. ... اما در این دوره نیازی به خواندن کل کتاب نیست ، چون تمام نکات امتحانی به شما آموزش ... نکات فنی بخش اول ... خلاصه کتاب ویدیویی شازده کوچولو. ادامه...


www.aeennameh.com .
دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی به همراه پاسخنامه ...

دانلود رایگان جدیدترین نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سال 99 به همراه پاسخنامه خودرو و ... و رانندگي و داخل شهری +22 آزمون آیین نامه جدید به همراه پاسخنامه+نمونه سوالات آزمون فنی ... جزوه آموزشی نکات امتحان شهری و نکات کلیدی کتاب آیین نامه ... در هر آزمونی مطالعه نمونه سوالات دوره های قبل آزمون و مطالعه ی جزوات آموزشی و خلاصه مطالب ... ادامه...


rooziato.com .
نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه سوم در گواهیار - روزیاتو

Dey 26, 1397 AP — نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی گواهیار علاوه بر دارا بودن بهترین سوالات و خلاصه ... بخش کنترل و هدایت خودرو; جزوه ی خلاصه ی مهمترین مطالب آیین نامه رانندگی ... ۳ آزمون فنی آیین نامه که تمام نکات فنی آیین نامه را شامل می شود و شما با ... ادامه...


www.androidbank.ir .
بایگانی‌ها دانلود جزوه خلاصه آیین نامه رانندگی - بانک اطلاعات نرم ...

جزوه ی دستنویس تک صفحه ای پیش رو نمونه سوال قسمت فنی جهت آمادگی برای آزمون آئین نامه ی راهنمایی و رانندگی است که مقدمه ای برای گرفتن جواز برای امتحان عملی ... ادامه...


www.tarafdari.com .
نمونه سوالات آیین نامه رانندگی با جواب - امتحان آیین نامه اصلی ...

دانلود: http://yon.ir/F2kiG نمونه سوالات آیین نامه رانندگی 97 با جواب - امتحان آیین نامه ... شد لینک دانلود نمونه سوالات فنی ایین نامه سال 97 نمونه سوالات آزمون آیین نامه در ... نیز به این مجموعه اضافه شد که شامل نکات مهم امتحانی به صورت خلاصه می باشد . ادامه...


www.driveing.ir .
سوالات آیین نامه ۹۹ اصلی (آپدیت اسفند ) قبولی 100% - درایوینگ

بسته تضمینی سوالات آیین نامه ۹۹ (سوالات اصلی) آپدیت اسفند 99 که شامل 20 آزمون 30 ... و از خواندن کتاب خسته شده اید حتما به این 9 مورد خلاصه شده این بسته توجه کنید. ... نمونه سوالات آیین نامه ۹۹ با جواب; نکات کلیدی و تشریحی آزمون; بسته جامع و ... در امتحان مقدماتی 10 سوال از علائم و تابلوهای رانندگی 2 سوال از فنی و 18 سوال به ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر