موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

سوالات ایین نامه بیسوادی 1401

سوالات ایین نامه بیسوادی 1401

نویسنده : محمد پارسایی | زمان انتشار : 15 بهمن 1400 ساعت 15:05

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

نمونه سوالات آیین نامه بی سوادی با جواب

آمادگی برای دریافت گواهینامه رانندگی بی­سوادی

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش صفحات اینترنت در دنیا، افراد بی­­سواد نیز، با کمترین میزان صرف وقت می­توانند گلیم خود را آز آب بیرون بکشند. افراد بی سوادی که قصد دریافت گواهینامه رانندگی بی­سوادی را دارند با یک جستجو کوچک در سایت­های اینترنتی، به راحتی می­توانند به منابع عظیمی از نمونه سوالات آیین نامه رانندگی و راهنمایی دست پیدا کرده و با مطالعه آنها در آزمون شرکت نمایند و موفق به کسب گواهینامه رانندگی بی­ سوادی شوند.

این یادداشت آموزشی برای مراحل دریافت گواهینامه رانندگی بی­سوادی است. اگر به دنبال این گواهینامه هستید، شما را به مطالعه ادامه مطلب دعوت می­نماییم.

دانلود سوالات آیین نامه بی سوادی

%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C.jpg

گام به گام با نکات دریافت گواهینامه راهنمایی و رانندگی

دریافت گواهینامه رانندگی ۲ مرحله دارد. شما ابتدا با در دست داشتن مدارک شناسایی به یکی از آموزشگاه­های رانندگی در اطراف محل سکونت خود مراجعه می­کنید. حتما می­دانید که طبق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران شما برای دریافت گواهینامه رانندگی، حداقل ۱۸ سال داشته باشید.

مرحله اول دریافت گواهینامه راهنمایی و رانندگی، شرکت در آزمون کتبی آیین نامه است. هر موسسه آموزش رانندگی با مجوزی که دارد، این آزمون را برگزار می­کند. شما در این آزمون بصورت کتبی باید به سوالات آیین نامه پاسخ بگویید.

مرحله دوم بعد از قبول شدن شما در آزمون آیین نامه آغاز می­شود. مربیان آموزش رانندگی موسسه، با استفاده از ماشین مخصوص آموزشگاه که مختص آموزش مشتریان طراحی شده است، شما را به داخل شهر برده و آموزش­های لازم را به شما ارائه می­نمایند.

جلسات آموزش رانندگی در وهله اول ۱۲ جلسه است که هر جلسه هم به طور تقریبی ۲ ساعت طول می­کشد. البته در اکثر مواقع بین ۳ الی ۵ جلسه اضافه نیز، بستگی به مهارت فرد برای وی در نظر می­گیرند که شخص به طور کامل با مراحل رانندگی آشنا شده و مشکلی از این بابت برای شرکت در آزمون عملی رانندگی نداشته باشد.

در پایان یک سرهنگ نیروی انتظامی از شما آزمون عملی را اخذ می­نماید. البته احتمالا قبل از آزمون نهایی، شما توسط مربیان آموزشگاه، برای آمادگی لازم تست می­شوید.

دقت داشته باشید که حتما از مربیان آموزشگاه، موارد آزمون عملی را جویا شوید و از آنها بخواهید که آن موارد را با دقت و ممارست بیشتری به شما آموزش دهند. هر جا هم احساس کردید که موردی را خوب فرا­نگرفته­ اید، علی­الخصوص پارک دوبل که افراد زیادی در آن مشکل دارند، از مربی خود بخواهید دوباره آن مرحله را به شما بیاموزد.

حال برای دریافت گواهینامه رانندگی بی­سوادی (شفاهی) چه کنیم؟

مراحل دریافت گواهینامه رانندگی بی­سوادی، همانند مراحل دریافت گواهینامه عادی است. تنها دو تفاوت مختصر دارد که اولی مربوط به خود فرد است، که باید شرایط بی­سوادی را داشته باشد. شرایط برای افراد بی­سواد برای شرکت در آزمون رانندگی داشتن حداقل ۳۰ سال سن و تحصیلات کمتر از پنجم ابتدایی است.

دومین تفاوت گواهینامه رانندگی بی­سوادی در نحوه برگزاری آزمون آیین نامه است. به این صورت که در آزمون آیین­نامه گواهینامه  رانندگی بی­سوادی، ۲۰ سوال بصورت شفاهی از فرد پرسیده می­شود و فرد ۳۰ دقیقه فرصت دارد که به همه آنها پاسخ دهد.

شرط قبولی در این آزمون هم پاسخ به حداقل ۲۶ سوال از ۳۰ سوال است. اگر نگران نحوه سوالات شفاهی هم هستید، کافیست قبل از شرکت در آزمون، چند نمونه از آزمون­های برگزار شده را مرور کنید.

آزمون­های آیین­نامه آموزشگاه­ها، معمولا هفته­ای یک بار اخذ می­شود که اگر کسی موفق به قبولی در آزمون نشد، یک هفته بعد البته با پرداخت هزینه اضافه مصوب شده توسط اتحادیه آموزشگاه­های رانندگی، دوباره شانس خود را امتحان نماید.

حال ما برآن شدیم برای سهولت کار عزیزان بی سواد، برخی از نمونه آزمون­های بی سوادی که مربوط به انواع تابلوهای راهنمایی و رانندگی، رنگ آنها و علائم دستوری پلیس و موارد دیگری که ممکن است شما در آزمون با آنها روبرو شوید را گردآوری نماییم.

توجه کنید که اپلیکیشن­های موبایلی دقیقا شرایط آزمون اصلی را برای شما می­سازند. یعنی شما در همان زمان قانونی فرصت دارید تا به تعداد سوالات مشخص پاسخ دهید. البته نگران نباشید، این فقط یک آزمون تنها نیست. هر جا که ایرادی داشتید ما به شما پاسخ­های صحیح را آموزش می­دهیم.

دانلود نمونه سوالات آیین نامه بیسوادی

جهت مشاهده جدیدترین آزمونهای آیین نامه رانندگی روی گزینه مورد نظر کلیک کنید :

نمونه سوالات آیین نامه بی سوادی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: testdriving.irارسال نظر

نام


ایمیل


نظر