موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

خاموش شدن ماشین هنگام کولر گرفتن

خاموش شدن ماشین هنگام کولر گرفتن

نویسنده : محمد پارسایی | زمان انتشار : 07 اسفند 1399 ساعت 14:06

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان خاموش شدن ماشین هنگام کولر گرفتن را مطالعه خواهید کرد.

علت خاموش کردن خودرو در موقع کولر گرفتن چیست؟-چرا وقتی کلور روشن است ماشین خاموش می شود

b12-300x200.jpg

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

در بعضی مواقع پیش میاید که در هنگام استفاده از کولر خودرو خاموش میشود. علت این مشکل چیست؟

در هنگام خاموش شدن خودرو بر روی کولر دو قطعه باید تست شود.

استپر

استپر وظفیه ی فرستادن هوای بیشتر به داخل موتور در شرایطی مثل ساسات و یا گرفتن کولر را دارد

سنسور فشار هوای منیفولد (مپ سنسور)

این سنسور وظیفه ی سنجش هوای ورودی به داخل منیفولد را دارد و مواردی مثل مقدار جرم هوای ورودی و دمای هوای ورودی را میسنجد.

با تست این دو سنسور تا ۹۰ درصد مشکل خودروی شما حل خواهد شد.

ایراد داشتن سنسور دریچه گاز

کولر ماشین و تمامی‌قطعات آن سه دشمن اصلی دارند که شامل رطوبت گرد و غبار و هوا است. اما در این مطلب قصد داریم تا به مشکلات به وجود آمده برای کولر یک خودرو بپردازیم و دلایل بروز ایرادات و راه‌های جبران آن را بررسی کنیم.یکی از بزرگ‌ترین و عمومی‌ترین عیوب کولر یک خودرو عدم خنک‌کردن آن است.

هر چند این مشکل می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد اما در اینجا برخی از آنها را مرور می‌کنیم. در شماره گذشته گفتیم قلب تپنده سیستم کولر کمپرسور آن بوده و این قسمت نقش اصلی را در به گردش در آوردن مبرد دارد. به همین دلیل در صورتی که این بخش به درستی عمل نکند و نتواند وظیفه خود را در به گردش درآوردن مبرد به خوبی بازی کند، خنک‌کنندگی سیستم کاهش پیدا می‌کند.

درست کارنکردن کمپرسور می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. در مرحله اول ممکن است تسمه آن شل بوده و کمپرسور کمتر از میزان معمول مبرد را پمپ می‌کند. در این حالت سرویس کار یا تسمه را عوض می‌کند یا آن را سفت کرده و تا حد مجاز کشش تسمه را کنترل می‌کند. انجام چنین کاری چندان هزینه‌ای ندارد. تسمه کولر نیز قیمتی نداشته و تنظیم و سفت کردن آن هم زمان و هزینه نمی‌برد.

اما گاهی عدم کار کردن کمپرسور از کلاچ یا همان بوبین آن بوده که نیرو را به درستی انتقال نمی‌دهد. در این مواقع نیز کلاچ یا تعویض شده و یا تعمیر می‌شود.کلاچ کولر چندان سیستم پیچیده‌ای نبوده و یک کلاچ مغناطیسی است که با جریان برق آهن‌ربا شده و نیرو را منتقل می‌کند. حال ممکن است در این جریان یا نحوه آهن‌ربا شدن این سیستم مشکلی به وجود آمده باشد که رفع آن چندان مشکل نیست. اما در بسیاری از مواقع شما در شتابگیری احساس می‌کنید که کولر خنک نمی‌کند. در حقیقت این عیب نبوده و در خودروهایی که همه چیز تحت کنترل ECU است این اتفاق می‌افتد. زمانی که شما قصد شتابگیری دارید یقیناً به تمامی‌قوای موتور نیاز دارید در نتیجه باید تمامی‌مصرف‌کننده‌ها برای همان چند لحظه‌ای که شتاب می‌گیرید قطع شوند.

یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ها همین کمپرسور کولر بوده که باید در این مواقع قطع شود. قطع کردن کمپرسور کولر و از مدار خارج کردن آن در این شرایط کاملاً بر عهده ECU بوده و به صورت خودکار این اتفاق رخ می‌دهد تا تمامی‌توان موتور در این‌گونه مواقع در اختیار شما باشد.گاهی نیز اشکال از فن است. در بسیاری مواقع فن روشن نمی‌شود تا دما را پایین بیاورد. در این شرایط باید دلایل عدم روشن شدن فن را کنترل کنید تا این عیب رفع شود. گاهی خود فن مشکل داشته و روشن نمی‌شود. گاهی فرمان روشن شدن آن داده نمی‌شود. گاهی هم در جریان فن مشکلی به وجود آمده است.

کنترل روشن شدن فن می‌تواند توسط مالک خودرو انجام شود اما بررسی مشکل آن بهتر است توسط متخصص انجام شود تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود.یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است باعث عدم خنک‌کاری مناسب کولر خودرو باشد، کثیف بودن پره‌های کندانسور است. همان‌گونه که پیش از این گفتیم، مبرد سرمای خود را در اوپراتور از دست می‌دهد و گرم می‌شود و به کندانسور می‌آید تا پیش از فشرده‌شدن در کمپرسور خنک شود. حال اگر هوای کافی در کندانسور جریان نداشته باشد تبادل حرارت به خوبی صورت نمی‌گیرد. در این مواقع فشار باد راه حل مشکل است. با فشار هوا کندانسور را تمیز کنید تا مشکل برطرف شود.

اما یکی دیگر از عیوب شایع، نوسان دور موتور در زمان استفاده از کولر است. این عیب دلایل زیادی نداشته ولی در خودروهای کاربراتوری و انژکتوری کاملاً متفاوت است. در تمامی‌خودروها در زمان گرفتن کولر دور موتور کمی‌افزایش پیدا می‌کند تا بتواند افزایش بار بر روی موتور ناشی از اتصال کمپرسور به موتور را جبران کند.

در حالت عادی دور موتور خودروی شما در حد ۸۰۰ بوده که دور آرام است. زمانی که کولر را روشن می‌کنید این دور کاهش پیدا می‌کند. اما باید عاملی این دور موتور را افزایش دهد تا افت قدرت جبران شود. در خودروهای انژکتوری این افت قدرت توسط استپر موتور و کمی‌تغییر زاویه دریچه گاز جبران می‌شود. در اصطلاح استپر کمی‌به خودرو گاز می‌دهد. اما در خودروهای کاربراتوری این جبران افت قدرت توسط یک شیلنگ وکیوم جبران شده که دریچه گاز را تغییر حالت می‌دهد.

دلیل خاموش شدن خودرو هنگام روشن کردن کولر چیست؟

اگر خودروی کاربراتوری دارید و در زمان استفاده از کولر دور موتور نوسان دارد حتماً موتور و کاربراتور خودروی خود را تنظیم کنید. اما اگر خودرویتان انژکتوری است باید دیاگ زده شود تا نحوه کار استپر موتور یا همان موتور پله‌ای کنترل شود. گاهی کثیف شدن موتور پله‌ای و تمیز کردن و شست‌وشوی آن این مشکل را برطرف می‌کند. گاهی تعمیرکاران موتور پله‌ای را عوض می‌کنند که چندان هم کم هزینه نیست‌. دقت کنید در بسیاری مواقع تمیز کردن و کنترل جریان استپر این مشکل را برطرف می‌کند.

عیب دیگری که معمولاً در خودروهایی با موتور کم بازده‌تر و ضعیف‌تر به وجود می‌آید بالا رفتن آمپر آب است. بالا رفتن آمپر آب نشان‌دهنده بالا رفتن دمای موتور است. این وضعیت می‌تواند عیوب بسیار زیادی را به وجود آورد. اولین عیبی که بسیار نزدیک است سوختن واشر سرسیلندر است. همچنین خرابی سایر قطعات حساس به گرما از عوارض این عیب است. البته توجه داشته باشید نوسانات اندک در دمای موتور امری کاملاً طبیعی است و نباید چندان نگران آن بود اما اگر این مسئله ادامه پیدا کند می‌تواند خطرناک باشد. استفاده از کولر بار اضافه‌ای بر روی موتور تحمیل می‌کند اما این بار اضافه در آن حد نیست که باعث افزایش غیرقابل کنترل دمای موتور شود و سیستم خنک‌کننده خودرو باید بتواند همچنان از پس خنک‌کاری موتور برآید. برای رفع این مشکل باید دو بخش از سیستم خنک‌کننده را کنترل کنید: یکی رادیاتور و دیگری فن خنک‌کننده.اگر رادیاتور کثیف بوده نتواند به درستی تبادل حرارتی را انجام دهد و گرما را دفع کند این عیب حاصل می‌شود. برای رفع آن رادیاتور و مجاری آن باز شده و شسته می‌شود. مجاری آن باز شده و آب به درستی تبادل حرارت دارد. گاهی رادیاتور درست بوده ولی فن خودرو دچار مشکل شده نمی‌تواند به درستی هوا را بدمد. هر دو فن در خودرو بسیار با اهمیت هستند که دور گردش آنها نیز موثر است. باز هم برای این کار باید فن کنترل و چک شود. رله فن نیز در کارکرد آن بسیار موثر است. سوختن آن باعث از کار افتادن فن می‌شود.

گاهی کولر روشن است ولی ماشین گرم شده و آمپر آب بالا می‌رود. با تمام این شرایط فن‌ها در دور آرام کار می‌کنند. باز هم باید علت را در فشنگی سر کپسول جست‌وجو کرد.در مجموع توصیه می‌شود سیستم خنک کاری خودرو قبل از راه‌اندازی و استفاده از کولر به خصوص در خودروهای ارزان قیمت که چند سال از تولیدشان می‌گذرد، کنترل شود.اما در برخی از خودروها که مدتی از شارژ گاز کولر آنها گذشته است کم کردن گاز و خالی شدن گاز کولر (به شدت برای محیط‌زیست مضر است) بسیار شایع بوده و کولر کار نمی‌کند. در این شرایط باید کولر دوباره شارژ گاز شده و فشنگی روی کپسول چک شود. قبل از شارژ حتماً با سرویس کار توافق کنید که اگر شارژ گاز کولر کم شد باید پاسخگو باشد. همچنین تمامی‌اتصالات و مجاری را کنترل کرده و در صورت نیاز عوض کند تا شارژ کولر کم نشود.

به این نکته حتماً توجه کنید تا بعد از مدتی کوتاه مجبور نشوید دوباره کولر را شارژ کرده و آن را گاز کنید. هزینه هر بار شارژ کردن کولر نزدیک ۴۰ هزار تومان است.گاهی کولر قطع و وصل کرده و درست کار نمی‌کند. این مساله یا از اتصالات آن بوده یا از فشنگی قهوه‌ای رنگ آب است. در این مواقع فشنگی عوض شده و سیستم دوباره چک می‌شود.در بسیاری مواقع کولر از نظر بازده و کارکردش مناسب است ولی سر و صدای اضافی دارد. در این شرایط باید کاپوت را بالا زد و کولر گرفت. در محیطی آرام و کم سر و صدا این کار انجام شود. سپس به سر و صدای ایجاد شده و منشا آن دقت کنید تا معلوم شود عیب از کجاست. گاهی عمر تسمه کولر به پایان رسیده است و باید آن را تعویض کرد.

6vmstju7lihw9ue4th-300x181.jpg

توصیه می‌کنیم از تسمه با کیفیت و خوب استفاده کنید تا مشکل ایجاد نکند. گاهی تسمه سالم است ولی تنظیم نبوده و صدای سوتی ایجاد کرده که در زمان کولر گرفتن ایجاد می‌شود. در این مواقع تسمه کمی‌سفت می‌شود تا این مشکل حل شود. از سفت کردن زیاد تسمه به شدت پرهیز کنید تا هم عمر تسمه کم نشده و هم بلبرینگ کمپرسور خراب نشود. گاهی خود کمپرسور در جای خود محکم نبوده و سر و صدا و ارتعاش ایجاد می‌کند. با آچارکشی و سفت کردن کمپرسور این مشکل در این شرایط حل می‌شود.

از بلبرینگ کمپرسور نام بردیم. یکی از عوامل بی‌صدا کار کردن سیستم کولر و کمپرسور همین بلبرینگ است. این بلبرینگ باید تحت فشار خاصی کارکرده تا عمر مناسبی داشته و خراب نشود. خرابی آن چندان هزینه بالایی برای تعویض ندارد (در خودروی پراید) در مجموع اگر کمپرسور خراب و شارژ کولر کم نشود بر طرف کردن سایر عیوب چندان هزینه‌بر نیست.

در پژو ۲۰۶ گاهی کولر با دست شارژ می‌شود. یعنی شارژ گاز کولر بیش از حد می‌شود. در حالی که باید با دستگاه و به صورت اتوماتیک انجام شود. گاهی دستگاه نیز کالیبره نبوده و ترازوی آن خراب است و در حقیقت تشخیص نمی‌دهد چند گرم وارد سیستم گاز شده است. در این مواقع وقتی کولر را روشن یا خاموش می‌کنید صدای سوت مانندی به گوش می‌رسد. وقتی شیر انبساط به درستی کار نکند این صدا ایجاد شده و زیاد بودن شارژ کولر نیز این عیب را ایجاد می‌کند.در بعضی مواقع کلاچ کمپرسور درگیر نشده و کولر وارد مدار نمی‌شود. این عیب در خودروهای مختلف دلایل مختلفی دارد. به طور مثال در پژو ۲۰۶ ابتدا باید فیوز مربوطه را در جعبه فیوز چک کرد. اگر فیوز سالم باشد باید گاز سیستم را کنترل کرد. گاهی تخلیه گاز ناگهانی به دلیل نشتی یا ضربه در سیستم این عیب را به وجود می‌آورد. مشکل در سیم کشی و ایجاد قطعی در اتصالات و سیم‌ها نیز این مشکل را ایجاد می‌کند. در نهایت رله داخل BSI باید کنترل شده تا نسوخته باشد. در پراید باید اتصالات و فیوز چک شود. در سایر خودروهایی که مالتی پلکس نیستند این دو مورد باید کنترل شوند.

در بعضی مواقع اوپراتور یخ می‌زند. این مشکل کمی‌رایج بوده که باید برای رفع آن ترموستات را کنترل کرد تا معلوم شود درست کار می‌کند یا نه. اگر ترموستات خراب بود حتماً از نوع مرغوب آن استفاده کنید تا موردی در آینده برای خودرو به وجود می‌آید. ترموستات خوب و با کیفیت در پراید با نوع معمولی ۳۰‌درصد اختلاف قیمت دارد.بعضی‌ها گلایه دارند هوای کولر دارای بوی خاصی بوده که مطلوب نیست. در این مواقع ابتدا اوپراتور را کنترل کرده و هوای خروجی آن پک می‌کنیم. علت این مساله جمع شدن ذرات ریزی در لابه‌لای پره‌های اوپراتور است. تمیز کردن اوپراتور با فشار باد راه حل این مشکل است. گاهی این بوی بد ناشی از جلبک‌های ریزی بوده که در لابه‌لای پره‌های اوپراتور رشد کرده‌اند. برای از بین بردن آنها باید اوپراتور با مواد مخصوصی شسته شود تا کاملاً تمیز شود.در نهایت باید به نکاتی برای بالا رفتن عمر کولر و کنترل آن اشاره کرد.

دلیل خاموش شدن خودرو هنگام روشن کردن کولر چیست؟

کولر را در دورهای بالا روشن نکنید. اگر دور موتور بالا است، کلاچ بگیرید سپس کولر را روشن کنید. روشن کردن کولر در دورهای بالا سبب میشود تا بلبرینگ کلاچ آن تسمه و حتی پولی آن خراب شود.در زمستان نیز کولر را روشن کنید تا سیستم فرسوده نشود. در همان لحظه که کولر را روشن کردید پنجره‌ها را بالا ندهید. بگذارید چند دقیقه کولر کار کند تا هوای اولیه خارج شود. در خودروی پراید در زمانی که کولر روشن است کمی‌ملایم‌تر رانندگی کنید تا واشر گلویی اگزوز نسوزد. سعی کنید تا بیشتر در جاده از کولر پراید استفاده کنید. در حالتی که از سوخت CNG استفاده می‌کنید سعی کنید کولر نگیرید.در نهایت استفاده از کولر کمی مصرف سوخت را افزایش داده و گاهی تا ۱۰ درصد مصرف افزایش پیدا می‌کند.

گردآوری و بازنشر: مجله خودرو

عمده ترین دلایل کم کردن روغن موتور چیست؟

عمر مفید لاستیک ماشین چند کیلومتر است؟

نکاتی مهمی که رعایت آن باعث افزایش عمر لاستیک ماشین می شود

مشخصات فنی دستگاه عیب یاب سیستم انژکتوری پرتابل+عکس

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: magcars.ir


سایر منابع و مطالب مرتبط با خاموش شدن ماشین هنگام کولر گرفتن [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
magcars.ir .
دلیل خاموش شدن خودرو هنگام روشن کردن کولر چیست؟ - مجله ...

دلیل خاموش شدن خودرو هنگام روشن کردن کولر,چرا وقتی کولر روشن می کنیم ماشین خاموش می شود,علت خاموش شدن ماشین موقع کولر گرفتن. ادامه...


carstan.ir .
چرا موقع موقع کولر گرفتن خودرو خاموش می شود؟ | مجله خودرو ...

Azar 22, 1396 AP — علت این مشکل چیست؟ در هنگام خاموش شدن خودرو بر روی کولر دو قطعه باید تست شود. ... علت صدای سوت ماشین هنگام گاز دادن یا ترمز گرفتن چیست؟ ادامه...


www.samatak.com .
علت خاموش شدن ماشین هنگام گرفتن کلاچ یا ترمز زدن - سماتک

خاموش شدن ناگهانی ماشین هنگام گرفتن پدال کلاچ و یا زمان تعویض دنده. ۴.خاموش ... ۵.گاز خوردن ماشین هنگام تعویض دنده و گرفتن کلاچ و یا هنگام روشن کردن کولر خودرو. ادامه...


shagerdshofer.ir .
علت خاموش شدن ماشین در حالت کولر روشن | شاگرد شوفر

علت خاموش کردن خودرو در موقع کولر گرفتن چیست؟ خرداد 12, 1396. در بعضی مواقع پیش میاید که در هنگام استفاده از کولر خودرو خاموش میشود. علت این مشکل چیست؟ ادامه...


www.tuningforum.ir .
روشن کردن کولر خودرو در حال حرکت صحیح یا غلط؟

Bahman 18, 1397 AP — پس مهم اینه که دور موتور در حداقل باشه تا هنگام روشن یا خاموش کردن کولر (یا ... کولر ماشین رو باید هر 15 روزی یکبار به مدت حداقل 10 دقیقه روشن کنید (حتی در زمستان) ... سرد و گرم شدن ناگهاني هوا و قرار گرفتن در معرض باد کولر براي ... ادامه...


khodrocar.com .
مهمترین دلایل خاموش شدن موتور در خودروهای مختلف - خودروکار

Ordibehesht 6, 1396 AP — خاموش شدن خودرو یکی از بدترین اتفاقاتیست که ممکن است شما با آن ... که هوا گرم و کولر روشنه و به ماشین فشار میاد،هنگام سربالایی یهویی خاموش شده ... ادامه...


www.tabnak.ir .
خودروهایی که ناگهان خاموش می‌شوند - تابناک | TABNAK

Tir 10, 1394 AP — هرچند برخی از مشتریان تاکید کرده‌اند امکان روشن شدن دوباره خودروشان پس از ... در واقع ازآنجاکه خاموش شدن ناگهانی خودرو، قفل شدن فرمان و ترمز را به همراه دارد، ... این هم مانند قضیه چند سال پیش آتش گرفتن پژوها بود که بعد از مدتها و ... آقا دقيقا من هم همينطور شدم هوا گرم و كولر روشن با سرعت 100 كيلومتر ماشين 206 تيپ 3 ادامه...


www.yjc.ir .
روش صحیح روشن کردن کولر خودرو +اینفوگرافیک

Mordad 3, 1396 AP — قبل از روشن کردن کولر خودرو لازم است نکاتی را رعایت کنید، ... پیرمردی که بعداز60 سال به مدرسه می رود/جوانی که بخاطرسلفی گرفتن جان ... پیدا شدن دندانی عظیم الجثه در ساحل ... با سلام هنگام روش کولر گردش کولر به کدام جهت باشد ... حرکت در اتوبان یا جاده وقتی از ماشین کولر میگیرم ماشین خاموش میشه نمیدونم چرا ... ادامه...


www.tuningtalk.com .
خاموش شدن ماشين بعد از گرفتن كولر در پرايد - تیونینگ تاک

Khordad 19, 1397 AP — با سلام ( پرايد 131 مدل 91 مثلا +HP ) چند وقت پيش تو گرما كولر گرفتم حدود بيست دقيقه پر فشار هم رانندگي كردم ، موقعي كه رسيدم مقصد كولر رو ... ادامه...


digiato.com .
هرآنچه باید در مورد استفاده از كولر خودرو و نحوه‌ی استفاده صحیح از ...

Tir 7, 1397 AP — عصبی شدن راننده ممکن است بر کیفیت رانندگی و احتمال بروز تصادف اثر منفی بگذارد. ... کلید A/C: این قطعه در سیستم كولر خودرو وظیفه خاموش و روشن کردن کولر ... اگر فن کندانسور جلوتر از رادیاتور ماشین نصب شده باشد، در این حالت فن به ... دمای آب موتور در هنگام کارکرد کولر، معمولاً کمی بالاتر از دمای کارکرد آن ... ادامه...


cargeek.ir .
اگر خودرو یکباره خاموش کرد چه مواردی باید بازبینی گردند؟

به همین دلیل برای بررسی علت خاموش شدن ناگهانی باید این سه عامل را بررسی کنیم. ... میسم خودش خاموش میشه،کولر ک میزنم دیگه بدتر میشه اصلا نمیشه کولر استفاده کرد ... آلايندگيEuroIV لازم است وضعيت قرار گرفتن سيم در بست ها بررسي شده و در ... سلام پراید 83 انژکتوری دارم حین حرکت برق پمپ بنزین قطع میشه ماشین خاموش ... ادامه...


cargeek.ir .
مشکلات متداول کولر خودرو و دلایل آن ها - کارگیک

خاموش بودن کمپرسور به صورت طولانی‌مدت باعث رسوب این روغن و گاز درون سیستم می‌شود که دلیل ... کنده شدن خمیر حباب این قطعه، اتصال نادرست سنسور آن که به لوله خروجی اواپراتور وصل می‌شود، ... سلام ماشین من پارس مدل ۸۸ کولر ماشین من بعداز یک ساعت دو ساعت پرتاب بادش کم میشه یکی دو دقیقه ... رفع صدای تق تق فرمان هنگام چرخش. ادامه...


www.finds.ir .
5 مشکل مهم خودرو که باعث خاموش شدن ناگهانی اتومبیل می شود ...

Dey 9, 1396 AP — اگر طراحی خودروی شما از انواعی باشد که سوپاپ‌های آن هنگام باز شدن وارد منطقه‌ حرکتی پیستون می‌شوند (مانند پژو 206 با موتور TU5) در این صورت پاره ... ادامه...


namnak.com .
نکاتی ساده و کوتاه برای استفاده مناسب از کولر خودرو - نمناک

گرمای شدید موجب عصبی شدن راننده و دیگر سرنشینان خودرو می شود و بر کیفیت ... بهتر است هنگام استفاده از کولر، آرام تر برانید و فشار کمتری به خودرو وارد کنید. کولر ماشین ... کولر را چند دقیقه ای هنگام رانندگی در ترافیک شدید یا سربالایی هایی با شیب تند خاموش کنید و یا ... گرفتن “فال حافظ” واقعی آنلاین همراه با تفسیر کامل. ادامه...


www.kianbattery.com .
علت خاموش شدن ناگهانی خودرو چیست؟ | کیان باتری، خرید ...

Farvardin 2, 1399 AP — علت خاموش شدن ناگهانی خودرو در حالتهای مختلف هنگام حرکت و هنگام در جا زدن چیست؟ علت از کار افتادن ماشین و خاموش شدن بعد از استارت زدن چیست. ... فراموش نکنیم که ریختن بنزین روی موتور و یا اگزوز می‌تواند منجر به آتش گرفتن آن شود. ... این نوشته در بلاگ ارسال شده و با خاموش شدن ماشین هنگام کولر گرفتن، خاموش ... ادامه...


www.aparat.com .
افت شدید دور موتور در لحظه روشن کردن کولر - آپارات

روشن و خاموش کردن کولر با پریز هوشمند وای فای و گوشی موبایل · ایبوم. 1.2 هزار بازدید 9 ماه پیش. 0:45 · توریست ها آمده اند سافاری پارک و کولر ماشین روشن است که ... ادامه...


www.centralclubs.com .
افت دور موتور از 10 و خاموش شدن آن - مرکز انجمنهای تخصصی

... هنگام کم کردن سرعت دور موتور کاهش پیدا می کنه و ماشین خاموش می شه و هنگامی که دنده ... مناسب مخلوط نمیکنه و این باعث افت ناگهانی دور موتور و خاموش شدن ماشین میشه. ... دور برمیگرده به حالت طبیعی ولی بدون کولر این اتفاق نمی افته ، فیلتر بنزین ... ادامه...


www.fanni.hyki.ir .
بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو | اطلاعات عمومی، فنی و مفید ...

اگرماشین بطور ناگهانی و هنگام حرکت خاموش شده و روشن نمیشود امکان پاره شدن تسمه ... ای ایستادم ماشین رو هم خاموش نکردم ضمنا کولر هم خاموش بود به یکباره خودرو خودبخود ... درحالي كه دور موتور بعد از گرفتن كلاچ در حال پايين اومدن بود، ماشين خاموش شد. ادامه...


farmooon.com .
نشانه ها و علامت خرابی استپر موتور - تالار گفتمان فرمون

Esfand 7, 1397 AP — خاموش شدن ماشین به خصوص در زمان رها کردن ناگهانی پدال گاز 5. ... بیان کردیم یکی از وظایف این قطعه جبران افت دور موتور در هنگام کولر گرفتن است. ادامه...


khodrosazi.ir .
این مطلب را قبل از روشن‌کردن کولر ماشین خود بخوانید! - خودروسازی

Ordibehesht 2, 1391 AP — حال ممکن است در این جریان یا نحوه آهن‌ربا شدن این سیستم مشکلی به وجود آمده باشد ... در تمامی‌خودروها در زمان گرفتن کولر دور موتور کمی‌افزایش پیدا می‌کند تا ... در این مواقع وقتی کولر را روشن یا خاموش می‌کنید صدای سوت مانندی به گوش می‌رسد. ... سلام ماشین من 405 یورو4 میباشد لطفا راهنمایی نمایید هنگام کولر گرفتن ... ادامه...


reglazh.com .
فن رادیاتور و رله فن رادیاتور| رگلاژ

اولین نشانه خراب شدن و کار نکردن فن این است که موتور گرم کرده و آمپر ما بالا رفته باشد ... سلام پراید ۸۱دارم فن دیر روشن میشه و دیر خاموش میشه علت چیست ... هنگام کولر گرفتن فقط فن دور تند سمت شاگرد روشن می شود ماشین پژو ۴۰۵ هست ممنون میشم ... ادامه...


blog.tapsi.ir .
آیا استفاده از کولر مصرف سوخت خودرو را بالا می‌برد؟ - وبلاگ ...

Ordibehesht 24, 1398 AP — با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به روزهای بلند و داغ تابستانی، به خصوص برای ... میزان مصرف سوخت هنگام استفاده از کولر در مقایسه با رانندگی با شیشه ... وقتی به مقصد رسیدید، ابتدا کولر را خاموش کنید و بعد ماشین را خاموش کنید. ادامه...


www.phalls.com .
گرم شدن موتور وقتی کولر روشنه [آرشیو] - PHalls تالارهای ...

مشکلی که دارم اینه که وقتی که کولر روشنه و ماشین در جا کار میکنه عقربه ... اون دوستمون هم که موقع کولر گرفتن در جا ماشینشون خاموش میشه احتمالاً یا ... دوستان دلیل گرم شدن موتور هنگام روشن کردن کولر این است که فن موتور درست ... ادامه...


qudsonline.ir .
در سرعت بالا از کولر ماشین استفاده کنید - قدس آنلاین | پایگاه ...

Khordad 31, 1398 AP — همزمان با گرم شدن هوا و فرارسیدن زمان استفاده از کولر خودرو بر آن شدیم تا ... آلوده و در هنگام توقف یا سرعت پایین در ترافیک، سیستم تهویه را خاموش ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر