موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

خلاصه آیین نامه رانندگی pdf

خلاصه آیین نامه رانندگی pdf

نویسنده : نادر | زمان انتشار : 15 آذر 1400 ساعت 17:54

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان خلاصه آیین نامه رانندگی pdf را مطالعه خواهید کرد.

جزوه خلاصه کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی

برای کسانی که قصد دارند گواهینامه رانندگی برای خودرو یا موتورسیکلت دریافت کنند عبور از مرحله قوانین و آیین‌نامه رانندگی بسیار وقت گیر است، سوالات پیچیده و اغلب مشابه هم که باید بتوانیم در مدت زمان معین جواب درست را انتخاب کنیم. خلاصه کتاب آیین‌نامه رانندگی شامل بخشهای مختلفی مثل شناخت فنی خودرو، علائم راهنمایی و رانندگی و مقررات رانندگی هست.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C.jpg

چرا باید همه خلاصه کتاب آیین‌نامه رانندگی را در اختیار داشته باشند.

ما هرروزه مدت‌ زمان زیادی را در ترافیک سپری می کنیم و شاهد جروبحث مکرر بین رانندگان هستم که به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اتفاق می افتد. شما می توانید با دانلود رایگان جزوه آیین نامه راهنمایی و رانندگی این قوانین را همواره درگوشی موبایل یا تبلت و رایانه شخصی خود داشته باشید.

توجه :

از لینک های زیر میتونید مطالب بسیار آموزنده ای را در ارتباط با آیین نامه رانندگی مشاهده کنید.

مطالعه نکات مهم آیین نامه رانندگی نباید پس از قبولی در آزمون کنار گذاشته شود زیرا پس از مدتی کوتاهی مطالب جزوه آیین نامه رانندگی از ذهن ما پاک خواهد شد. همه افرادی که قصد رانندگی دارند باید تمامی این موارد جزوه آیین‌نامه رانندگی آگاهی داشته باشند. آگاهی و شناخت قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت آن‌ها در درجه اول باعث رانندگی صحیح می گردد، ترافیک را کاهش می دهد و احتمال تصادف را کم می کند. همواره سعی کنید جزوه آیین نامه راهنمای و رانندگی را در دسترس خود داشته باشید و گاهی آن را مرور کنید و اطلاعات خود را بسنجید.

پروسه دریافت گواهینامه

اگر شما قصد شرکت در دوره آموزش رانندگی خودرو یا موتورسیکلت و دریافت گواهینامه مربوطه رادارید بهتر است قبل از دانلود رایگان جزوه آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی بدانید دو آزمون پیش رو دارید اول آزمون آیین‌نامه مقدماتی که توسط استاد و مربی آموزشی در محل آموزشگاه پس از اتمام دوره از شما اخذ خواهد شد و شما ۲۰ دقیقه زمان‌ دارید تا به ۳۰ سوال پاسخ دهید، چنانچه ۲۶ جواب شما صحیح باشید قبول خواهید شد و در صورت قبولی در این آزمون باید از آزمون اصلی نیز قبول شوید.

آزمون اصلی همانند آزمون مقدماتی هست با این تفاوت که شما به سؤالات در حضور افسر راهنمایی و رانندگی پاسخ می دهید، اگر به‌ دقت خلاصه آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی را مطالعه کنید به‌ راحتی از آزمون مقدماتی و آزمون اصلی پذیرفته می شوید و در مرحله آخر به سراغ آزمون عملی رانندگی خواهید رفت. اگر شما به مسلط به جزوه آیین‌نامه مقدماتی و جزوه آیین‌نامه اصلی باشید بدون مشکل خاصی از هر دو آزمون پذیرفته خواهید شد.

پیشنهاد می‌کنیم برای قبولی در هر سه آزمون خلاصه کتاب آیین‌نامه رانندگی را همیشه داشته باشید تا به‌ راحتی قوانین و علائم را مرور کنید، شما می‌توانید از لینک زیر جزوه آیین‌نامه رانندگی را دریافت کنید. همان‌طور که اشاره کردیم آزمون رانندگی مقدماتی و آزمون رانندگی اصلی تفاوتی چندانی ندارد، در جزوه آیین نامه مقدماتی سوالات کمی ساده‌تر از جزوه آیین‌نامه اصلی هست. معمولاً آزمون اصلی به دلیل شرایط و استرس هنرجویان سخت‌تر از آزمون مقدماتی است.

این جزوه شامل ۵ جلسه آموزش آیین نامه میباشد که توسط استاد شهسواری تدریس شده است . توصیه میشود در صورت تمایل برای پرینت صفحات را به صورت افقی پرینت نمایید .

جلسه اول : ۱. آشنایی با خودرو ۲. مراحل شروع حرکت ۳. قوانین و آیین نامه رانندگی و …
جلسه دوم : ۱. چراغ راهنمایی ۲. علائم دست پلیس ۳. علائم دست راننده ۴. حق تقدم در عبور و مرور ۵. ترتیب اولویت علائم و مقررات و …
جلسه سوم : ۱. سبقت ۲. کجا سبقت نگیریم ۳. سرعت مطمئنه ۴. سرعت مجاز در راه ها ۵. دور زدن و گردش و …
جلسه چهارم : ۱. ممنوعین دور زدن ۲. نقص فنی ۳. یدک کشی ۴. چراغ بزرگ وسیله نقلیه ۵. وسایل نقلیه انتظامی و امدادی و …
جلسه پنجم : ۱. پارک دوبل ۲. پارک در سر بالایی و سرازیری ۳. روش دو ثانیه ۴. روش طول اتومویبل …

دانلود رایگان خلاصه کتاب آیین نامه رانندگی

دانلود خلاصه کتاب آیین نامه رانندگی بخش اول

دانلود خلاصه کتاب آیین نامه رانندگی بخش دوم

دانلود خلاصه کتاب آیین نامه رانندگی بخش سوم

دانلود خلاصه کتاب آیین نامه رانندگی بخش چهارم

دانلود خلاصه کتاب آیین نامه رانندگی بخش پنجم

جهت دانلود کتاب آیین نامه رانندگی پایه سوم و دوم اینجا کلیک کنید

محتوای خلاصه کتاب آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی

بخش فنی جزوه آیین‌نامه رانندگی مربوط به شناخت سیستم فنی خودرو سرویس و نگهداری است شما در این بخش از جزوه آیین‌نامه راهنمایی رانندگی آگاهی کامل از قطعات، وظایف و نحوه به‌ کارگیری آن‌ها به دست می آورید و آموزش می بینید چگونه آن‌ها را برسی کنید. در ادامه جزوه آیین نامه رانندگی با انواع تابلوها و علائم رانندگی اعم از تابلوهای بازدارنده یا انتظامی، هشداری و اخباری آشنا خواهید شد و سپس قوانینی که در هنگام رانندگی باید رعایت کنید مثل مواردی که در تقاطع‌ها یا در حین سبقت، گردش به چپ و راست و… را یاد می‌گیرید. تمامی این موارد هم در جزوه آیین‌نامه مقدماتی و هم در جزوه آیین‌نامه اصلی به‌ خوبی بیان‌شده است.

کاری که شما باید انجام دهید دانلود خلاصه نکات کتاب آیین نامه است که قوانین و علائم به صورت ساده، روان و مفید در آن ذکر گردیده، نکات مهم یادآوری شده و نمونه از سوالات نیز همراه جزوه آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی باشد که شما مرور و تمرین و تکرار جزوه آیین‌نامه رانندگی بتوانید به‌ تمامی قوانین و مقررات و همچنین مسائل فنی خودرو مسلط شوید. توصیه می‌کنم اول جزوه آیین‌نامه مقدماتی را دانلود کرده و آزمون مقدماتی را پشت سر بگذارید. سپس وقت کافی خواهید داشت جزوه آزمون آیین‌نامه اصلی را مطالعه کنید.

%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C.jpg

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: hdaneshjoo.irارسال نظر

نام


ایمیل


نظر