موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

نمونه سوالات گواهینامه پایه دوم 1401

نمونه سوالات گواهینامه پایه دوم 1401

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 28 اردیبهشت 1400 ساعت 16:53

مجموعه کامل نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه دوم سال ۹۹

در صورتی که قصد دارید به دنبال اخذ گواهینامه پایه دوم بروید به نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه دوم نیاز پیدا لازم دارید در اختیارتان می‌گذارد و علاوه بر این ذهن شما برای باز می‌گذارد تا با تمرکز بیش‌تری بخش عملی را آموزش ببینید.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

اگر به دنبال اخذ گواهی‌نامه پایه دوم هستید حتما مجموعه کامل نمونه سوالات آیین نامه پایه ۲ را دانلود کنید. سعی کنید سوالات جدید را تمرین کنید تا با آخرین تغییرات و رویکردهای متفاوتی که هر سال اتخاذ می‌شود آشنا شوید.

با مطالعه این مجموعه قبولی خود را در آزمون آیین نامه پایه دوم تضمین کنید از لینک زیر می توانید سوالات را خریداری کنید:

قیمت سوالات : ۱۴۹۰۰ تومان

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه دوم شامل چه بخش‌هایی است؟

افرادی که به دنبال اخذ گواهینامه پایه دوم هستند پیش از این گواهی‌نامه پایه سوم را اخذ کرده‌اند، بنابراین با مبانی و اجزای آیین نامه کاملا آشنا خواهند بود، اما چه جزئیاتی در نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه دو تغییر می‌کند؟

پاسخ این سوال در وسایل نقلیه‌ای نهفته که با اخذ گواهی‌نامه پایه ۲ می‌توانید رانندگی آن‌ها را آغاز کنید. در صورتی که قصد دارید سرویس مدارس باشید برای ماشین‌هایی با ظرفیت کمتر از ۱۵ نفر، در صورتی که قصد دارید رانندگی وانت را بر عهده بگیرید و بار جابجا کنید، در صورتی که راننده تاکسی می‌شوید و یا راننده آمبولانس یا ماشین آتش نشانی هستید، در این موارد لازم است که گواهی نامه پایه دوم داشته باشید. با توجه به این موارد باید در نمونه سوالات آیین نامه پایه دو انتظار چه سبک سوالاتی را داشته باشید؟

این سوالات باید شامل مواردی باشد که اطلاعات شما را از نحوه اتصال باربند، قوانین مربوط به تردد وانت بار و میزان باری که باید توسط وانت حمل شود و تخلفات در این زمینه می‌سنجد.

علاوه بر این بخشی از نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم به مقررات مربوط به حرکت تاکسی و سوار و پیاده کردن مسافر می‌پردازد و مهارت شما را به عنوان یک راننده تاکسی می‎سنجد.

افرادی که اجازه رانندگی با وسایل نیمه سنگین که امکان انتقال حدود ۱۵ نفر را خواهد داشت بگیرند به معنای آن است که می‌توانند ایمنی خود و مسافر را تضمین کنند و به مسائل فنی خودرو احاطه دارند.

جهت مشاهده جدیدترین آزمونهای آیین نامه رانندگی روی گزینه مورد نظر کلیک کنید :

نمونه سوالات آیین نامه اصلیسوالات آیین نامه مقدماتی

در تمامی این موارد بهتر است با دانلود نمونه سوالات آیین نامه پایه دو اطلاعات خود را پیش از آزمون بسنجید و تسلط خود را بالا ببرید. علاوه بر سوالات اختصاصی برای آزمون آیین نامه پایه دوم بخش زیادی از سوالات مربوط به همان آیین‌نامه‌ای است که برای گواهی‌نامه پایه سه گذرانده‌اید. در صورتی که مباحث را فراموش کرده‌اید با دانلود نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم به سرعت مباحث در ذهن شما مرور می‎شود.

مطالب مرتبط :

سوالات آیین نامه اصلی

سوالات آیین نامه مقدماتی
%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-2-%D8%AF%D9%88%D9%85-.jpg

به کدام مجموعه از نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم می‌توان اعتماد کرد؟

به دلیل وسعت کمتر هنرجویان برای گواهی‌نامه پایه دو بسیاری از وب‌سایت‌ها برای جذب مخاطب سوالات آیین نامه اصلی پایه سوم را در اختیار هنرجویان می‌گذارند و برای تبلیغات تنها با نام بردن از متقاضیان دریافت گواهی‌نامه پایه دوم سوالات تخصصی این پایه را ارائه نمی‌کنند.

هنرجویان برای دریافت نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم باید از وب‌سایت معتبر اقدام کنند. وب‌سایت‌هایی که تحت نظر مربیان و افسران با تجربه آموزشگاه‌های معتبر هستند و در مورد گواهی‌نامه پایه دوم تسلط دارند.

باید این نمونه سوالات دارای پاسخ‎‌نامه معتبر باشند. پاسخنامه‌ای که بارها توسط مربیان بررسی شده است و صحت آن بارها چک شده باشد.

باید به نظراتی که کاربران برای نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم گذاشتند نیز توجه کنید. تعداد دانلودها و نظرات کاربران نشان دهنده میزان کارآمدی مجموعه خواهد بود.

سعی کنید جدیدترین سوالات را دانلود کنید. به دنبال نمونه سوالات آیین نامه پایه ۲ باشید و حتما این نمونه سوالات را به صورت کامل دانلود کنید و به سوالات آن پاسخ دهید.

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه دوم را چگونه مطالعه کنیم؟

همانطور که می‌دانید این سوالات تا حد زیادی مشابه سوالات آیین نامه پایه سوم است. بنابراین نیازی نیست که دوباره اقدام به مطالعه آیین نامه کنید، دو یا سه آزمون اول را که پاسخ دادید مباحث دوباره یادآوری میشود و مشکل شما از بابت فراموش کردن متن آیین نامه با داشتن نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم حل خواهد شد.

بهتر است نکات اختصاصی برای آیین نامه پایه دو را از میان سوالات بیرون بکشید و روی یک برگه کاغذ یادداشت کنید. سعی کنید زمانی که آزمون عملی می‌بینید این نکات را در ذهنتان مرور کنید. در صورتی که بخواهید به عنوان راننده پایه دو پشت فرمان باشید مسئولیت شما صد چندان است و جان و مال مردم امانتی است پیش شما. به همین دلیل باید توجه خود را دو چندان کنید که تمامی نکات ایمنی و توصیه‌ها را یاد بگیرید و به‌کار ببندید تا به یک راننده حرفه‌ای تبدیل شوید.

در زمینه گواهی‌نامه پایه دو تنها آزمون نیست که باید پشت سر بگذارید. شما باید بر روی نکات آیین نامه خصوصا در بخش‌های اختصاصی پایه دو تسلط حداکثری داشته باشید. بنابراین سعی کنید کمی زودتر نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم را تهیه کنید و نکات اختصاصی آن‌را یادداشت کنید تا بتوانید هنگام آموزش عملی این نکات را به صورت عملی نیز تمرین کنید.

برای دریافت گواهینامه پایه دوم باید حداقل دو سال از زمان اخذ گواهینامه پایه سوم گذشته باشد

متقاضیان دریافت گواهی‌نامه پایه دوم قرار است به سیستم عمومی حمل و نقل اضافه شوند بنابراین نباید که راننده تازه کار باشند. حداقل سن ۲۳ سال برای دریافت گواهی‌نامه پایه دوم وجود دارد. هنگام ثبت نام باید گواهی‌نامه پایه سوم را با خود همراه داشته باشید.

این گواهی نامه برای تردد خودروهایی با ظرفیت حداکثر ۱۵ نفر و حمل بار به اندازه ۳۵۰۰ کیلوگرم در نظر گرفته شده است. همچنین سرویس مدارس، آمبولانس و ماشین آتش‌نشانی، تاکسی وانت و … نیاز به دریافت گواهی‌نامه پایه دوم خواهد داشت.

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه دوم طبیعتا شامل سوالاتی است که نسبت به سوالات پایه سه سطح بالاتری دارد. به طور مثال امکان مواجه شده با این سبک سوال در آزمون پایه دوم بیشتر از آزمون‌های پایه سوم است:

جاده خیس است و شما ترمز گرفتید. اتومبیل شروع به لغزش می‌کند. چه باید کرد؟

این سوالی است که ممکن است در آزمون پایه سوم نیز مطرح شود اما قطعا امکان طرح چنین سوالی برای پایه دوم بیش‌تر است. پاسخ این سوال گزینه‌ای است که راننده را به آزاد کردن ترمز فرامی‌خواند.

منبع : تست درایوینگ – نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: testdriving.irارسال نظر

نام


ایمیل


نظر