موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

نکات مهم آیین نامه رانندگی 1401

نکات مهم آیین نامه رانندگی 1401

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 05 شهریور 1400 ساعت 22:52

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان نکات مهم آیین نامه رانندگی 1401 را مطالعه خواهید کرد.

نکات مهم در آیین نامه رانندگی را مرور کنیم.

شما در امتحان آیین نامه رانندگی به راحتی می توانید قبول شوید به شرط آنکه  نکات مهم آن را بدانید و از آن مهمتر بتوانید از تجربیاتی کسانی که در آیین نامه قبول شده اند استفاده کنید.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

این نوشته سعی دارد تا نکات مهم و کلیدی آیین نامه رانندگی را در کنار تجربیات افراد موفق، به زبانی ساده به شما ارائه دهد. البته فراموش نکنید خوب است به سراغ آن دسته از افرادی هم بروید که در امتحان آیین نامه رانندگی نمره قبولی را نگرفته اند؟

می پرسید چرا ؟ خب ساده است برای اینکه اشتباه آنان را تکرار نکنید.

به عنوان یک راننده ی خوب باید با مقررات و آیین نامه رانندگی آشنا باشید تا بتوانید زبان جاده را به راحتی بفهمید.

آیین نامه رانندگی و بوق خودرو

یکی از نکات مهم که در آیین نامه رانندگی به آن پرداخته شده است. بوق خودرو شماست. بوق خودرو باید استاندارد باشد. صدای بوق نباید به گونه ای باشد که آلودگی صوتی را منجر شود.

بوق باید صدایی یکنواخت و متعارف داشته باشد تا با شنیدن آن راننده و عابر پیاده هوشیار شوند نه اینکه سکته بکنند.

در کجا ها سبقت اکیدا ممنوع است؟

یادتان باشد هر جا که دید ندارید، سبقت گرفتن ممنوع است. در آیین نامه رانندگی در این سه مورد سبقت اکیدا ممنوع است:

  • سرپیچ ها، چون زاویه دید راننده کم است.
  • ۵۰ متر بعد و قبل از پیچ ها
  • ۱۰۰ متر قبل از ورودی تونل، درون تونل و اگر در روی یک پل در حال رانندگی هستید. در طول پل سبقت اکیدا ممنوع است.(توجه به خطوط وسط جاده داشته باشید، خط ممتد به معنای ممنوعیت سبقت می باشد.)

همچنین بدانید، در  فاصله ۱۵۰ متری پیچ ها دور زدن ممنوع است.

%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C.jpg

فراموش نکنید اگر می خواهید گردش به چپ داشته باشید، بر طبق قوانین آیین نامه رانندگی، وسط خیابان نمی توانید این کار را انجام دهید. درابتدا ۵۰۰ متر مانده به محل گردش، راهنمای راست بزنید و در مکانی ایمن در سمت راست متوقف بشوید سپس راهنمای چپ زده و با توجه به رعایت حق تقدم گردش به چپ را انجام دهید.

بر طبق آیین نامه رانندگی هرگاه تقاطعی را دیدید که هیچگونه علایم راهنمایی ندارد ، ابتدا توقف کامل داشته باشید و سپس با احتیاط عبور کنید.

در آیین نامه رانندگی توقف در کجا ها اکیدا ممنوع است؟

در ۱۵ متری  این مکان ها  توقف اکیدا ممنوع است: میدان ها، تقاطع ها، شیرهای آتش نشانی، چراغ راهنمایی، ورودی و خروجی ادارات آتش نشانی و ابتدا و انتهای پیچ ها .

از چراغ فلاشر چه زمانی استفاده کنیم ؟

هر زمان احساس کردید خطری در جلو وجود دارد و رانندگانی که در پشت سر هستند باید سرعت خود را کم کنند و محتاط براند از فلاشر استفاده کنید. هر زمان که احساس کردید خودرو دارای مشکلی است  و امکان بروز حادثه وجود دارد از فلاشر برای اطلاع سایر رانندگان استفاده کنید.

آیین نامه رانندگی در شب

رانندگی در شب به علت دید کمتر همیشه مشکل تر از روز می باشد. آیین نامه رانندگی به شما می گوید که  اگر شب هنگام در یک جاده ی دوطرفه، در حال رانندگی هستید.

باید بدانید که نور بالا حرکت کردن باعث می شود دید راننده لاین مخالف و همچنین راننده ی جلویی هم مسیر خود را مختل کنید ، پس برای اینکه راننده مقابل را متوجه خود کنید یک نور بالا بزنید و برای اینکه دید و حواس راننده جلو و هم مسیر خود را مختل نکنید، از نور پایین در فاصله ۱۵ متری استفاده کنید.

آیین نامه رانندگی در سرما

حالا بیایید در سرما و یخبندان رانندگی کنیم. نکته ی اول، یادتان باشد اگر جاده لیز و یخبندان باشد، هر زمان که ترمز جهت توقف کامل می گیرید ماشین مسافت بیشتری را طی می کند تا بایستد.

این میزان معمولا ۱۰ برابر حد نرمال آن است. در آیین نامه رانندگی گفته می شود که در شرایط عادی،  به اندازه طول یک اتومبیل از خودروی جلویی فاصله داشته باشید.

اگر در جاده ی لغزنده به دلیل یخ زدگی، برف و باران ترمز گرفتید و خودرو شروع به سر خوردن کرد، حتما و بلافاصله ترمز را رها کنید، در غیر این صورت احتمال  انحراف و چپ کردن وجود دارد.

همواره به یادداشته باشید در جاده های  خیس و لغزنده باید فاصله بیشتری با خودروی جلویی داشته باشید که حداقل، توجه فرمایید حداقل به اندازه ۴ ثانیه باید باشد.

رانندگی در هوای گرم هم قانون خود را دارد. هوای گرم باعث می شود سطح اصطکاک آسفالت و لاستیک کم شود. این امر باعث می شود تا کنترل اتومبیل بخصوص هنگام ترمز و گردش در پیچ  ها دشوارتر شود.

از این رو در هوای گرم مراقب پیچ ها، لاستیک خودرو و ترمز کردن های خود باشید. حالا اگر هوا معتدل و خنک و بهاری می باشد ولی باز هم چنین مشکلی را دارید، ماشین را متوقف کنید و باد لاستیک را چک کنید، احتمالا کم باد است .

حالا که از ماشین پیاده شده اید بیایید لاستیک ها را هم چک کنیم. آیین نامه رانندگی می گوید که حداقل عمق عاج لاستیک ماشین شما باید ۱٫۶ میلی متر باشد.

همواره باید باد لاستیک کنترل شود تا لاستیک ها طول عمر خوبی داشته باشند و در عین حال از بروز حادثه جلوگیری شود. یادتان باشد اصطکاک و عوامل طبیعی یکی از دلایل ساییدگی لاستیک است. نقص در فرمان و تنظیم نبودن چرخ ها نیز می تواند منجر به این امر می شود.

آیین نامه رانندگی و نقاط کور کامیون

هنگامی که با کامیون مواجه می شوید از صدا و هیبت این کوه آهنی  نترسید و هل نکنید. فقط کافی است در نقاط کور راننده کامیون قرار نگیرید تا او بتواند شما را ببیند. در ضمن فاصله طولی خود را با کامیون حفظ کنید تا دید خودتان مختل نشود.

هنگام رانندگی به خودرو های امدادی راه بدهید. خودروهای امدادی حق عبور از ایستگاه ها و خطوط ویژه را دارند اما نمی توانند از مکان های ممنوع عبور کنند.

مراقب تاکسی و اتوبوس ها باشید.در اینگونه خودروها همیشه مردم در حال سوار و پیاده شدن می باشند. بخصوص در تاکسی ها به یکباره وسط خیابان توقف می کنند و از آن بدتر در ماشین باز می شود و از آن خطرناک تر مسافر پیاده می شود، همیشه شش دانگ حواستان به این دو مورد و همچنین عابرین پیاده باشد.

گاهی اوقات عابرین پیاده از جاهایی وارد خیابان می شوند که قدرت بدنی آنها بابت عبور از میله  های بلند و تیز وسط بلوار باعث حیرت می شود؛ تند، تیز و چابک و با یک پرش در کسری از ثانیه در وسط خیابان حاضر می شوند.

نکات قابل توجه در نگه داشتن کلاچ:

کاهش کنترل خودرو، به دلیل قطع ارتباط نیرو محرکه با چرخ ها

افزایش سرعت خودرو در سراشیبی و احتمال چپ کردن خودرو

هدایت اتومبیل و در نتیجه گرفتن ترمز سخت تر خواهد شد

قابلیت تعویض دنده

همواره به یاد داشته باشید مدارک خود به کسی غیر از پلیس تحویل ندهید.

در مسیرهای صاف و مستقیم چراغ شبرنگ ها از فاصله ۷۰ متری و در پیچ ها و بزرگراه ها از فاصله ۱۵ متری باید قابل رویت باشند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: testdriving.ir


سایر منابع و مطالب مرتبط با نکات مهم آیین نامه رانندگی 1401 [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
testdriving.ir .
خلاصه نکات مهم آیین نامه رانندگی 1401 - تست درایوینگ

این نوشته سعی دارد تا نکات مهم و کلیدی آیین نامه رانندگی را در کنار تجربیات افراد موفق، به زبانی ساده به شما ارائه دهد. البته فراموش نکنید خوب است به سراغ آن دسته از ... ادامه...


test-drive.ir .
نکات کلیدی و مهم آیین نامه رانندگی از نگاه هنرجویان سال ۹۹

Shahrivar 16, 131401 AP — در این پست از وب سایت آزمون آیین نامه رانندگی ایرانیان (تست درایو) قصد داریم، هنرجویانی که به تازگی اقدام به دریافت گواهینامه راهنمایی و رانندگی: ... ادامه...


test-drive.ir .
خلاصه کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی - نکات مهم { نسخه جدید }

Aban 13, 131401 AP — توجه داشته باشید: هدف از ارائه خلاصه آیین نامه رانندگی مرور موارد مهم آیین نامه رانندگی می باشد. لطفا یکبار به طور کامل کتاب آیین نامه راهنمایی و ... ادامه...


www.drdriving.ir .
نکات مهم کتاب آیین نامه راهنمایی رانندگی | دکتر رانندگی - آزمون ...

نکات کلیدی و مهم کتاب جدید آیین نامه راهنمایی رانندگی که خلاصه قسمت های مهم کتاب آیین نامه راهنمایی رانندگی در آن جمع آوری شده است. ادامه...


www.driveing.ir .
نکات مهم کتاب آیین نامه قبل از آزمون رانندگی - درایوینگ

نکات مهم در مورد آیین نامه رانندگی : رنگ ها را حفظ کنید - معنی و مفهوم اشکال و خطوط ممتد - گذر گاه پیاده رو ها را حفظ کنید - تابلو های پارک سوار ... ادامه...


www.aftabir.com .
نکات مهم آیین نامه برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی - آفتاب

Mordad 1, 1398 AP — تابلو های هشدار دهنده یا اخطاری راهنمایی رانندگی معمولا به شکل مثلث با نوار حاشیه ی قرمز رنگ و زمینه ی سفید رنگ هستند که یک راس ان به طرف بالا بوده ... ادامه...


soal-aeennameh.com .
نمونه سوالات آیین نامه 1401 با جواب | قبولی 100% تضمینی | سوال ...

دانلود PDF نمونه سوالات جامع و کامل مقدماتی و اصلی و فنی آیین نامه رانندگی با جواب. دانلود سوالات جامع آیین نامه رانندگی. امتحان شهری رانندگی ( نکات مهم امتحان عملی ). ادامه...


play.google.com .
آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی - کتاب نکات مهم - برنامه‌ها در ...

بانک جامع سوالات آزمون رانندگی به همراه تصاویر با این برنامه می توانید از تمام آیین نامه های راهنمایی و رانندگی آگاهی پیدا کنید موارد این برنامه شامل: تست آزمون رانندگی ادامه...


hdaneshjoo.ir .
نمونه سوالات آیین نامه اصلی 1401【اصل سوالاتی که در آزمون ۹۹ داده ...

‎نکات مهم در آزمون تئوری و عملی رانندگی. یکی از آزمون‌هایی که اغلب ما در زندگی پشت سر می‌گذارید تا ... ادامه...


cafebazaar.ir .
برنامه نکات امتحانی آیین نامه - دانلود | کافه بازار

برنامه نکات مهم و امتحانی آیین نامه به طور خلاصه نکات مهم آیین نامه را در خود دارد که با ... همچنین در این برنامه تابلوهای راهنمایی و رانندگی نیز در دسته های مختلف قرار داده ... ادامه...


xn------3yexadbv1g5a5ojkmbtg82wak.com .
نمونه سوالات آیین نامه اصلی جدید ۹۹

مجموعه ای یب یبی کامل از سوالات آیین نامه اصلی جدید و آزمون آیین نامه رانندگی را برای ... که در مورد تکنیک‌های رانندگی و نکات مربوط به راننده ، سوالاتی که مربوط به قوانین ... به یاد داشته باشید که یکی از دلایل مهم بروز استرس نداشتن تسلط و تمرکز ... ادامه...


blogs.cuit.columbia.edu .
دانلود سوالات آزمون آیین نامه رانندگی اصلی 1401 با تضمین قبولی ...

Aban 22, 131401 AP — نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان 1401 , دانلود نمونه سوالات ... نکات مهم : پس از پرداخت وجه لینک دانلود به شما نمایش داده میشود و برای ... ادامه...


questions-driving-regulations.com .
نمونه سوالات آیین نامه رایگان آخرین تغییرات [ ۱۵ تا ۳۰ اسفند ...

جدید ترین نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی رایگان را اینجا خواهید دید. قبولی ... برای دانلود مهم ترین نکات برای امتحان شهری رانندگی pdf و قبولی در آزمون عملی ... ادامه...


virgool.io .
3 نکته کلیدی در مورد آزمون آیین نامه رانندگی - ویرگول

حتما توجه کنید در صورت تهیه سوالات آیین نامه رانندگی حتما سوالات جدید سال 1401 را بخوانید. سوالات اصلی آیین نامه رانندگی. در آخرین بخش نکات آزمون رانندگی چند نمونه ... ادامه...


xn-----wsdsadr3e2hqaibpc00ra.com .
آزمون آیین نامه اصلی 1401 - قبولی 100 درصد تضمینی در 15 دقیقه

جدیدترین نمونه سوالات آیین نامه اصلی سال 131401 با جواب کامل. ... برای دانلود مهم ترین نمونه سوالات آزمون آیین نامه اصلی و قبولی 100% در امتحان آیین نامه مرحله دوم راهنمایی و رانندگی بر روی ... نکاتی مهم راجع به خواندن نمونه سوالات آزمون آیین نامه اصلی. ادامه...


www.govahiran.ir .
سوالات آیین نامه رانندگی ( دانلود اصل سوالات اسفند 1401 ) قبولی ...

سوالات آیین نامه _ دانلود فوری اصل نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ( تکرار میکنیم " اصل ... میتونید از منو وارد صفحه ” آزمون شهری عملی ” شوید و نکات مهم رو بخوانید . ادامه...


driving-culture.blog.ir .
نکات مهم آیین نامه رانندگی :: سوالات فرهنگ رانندگی 97-98-1401

قصد داریم این پست خلاصه آیین نامه رانندگی موارد مهم آیین نامه رانندگی، جهت درک بهتر کتاب آیین نامه راهنمایی رانندگی خدمت شما هنرجویان نکات کلیدی آیین نامه ... ادامه...


steprimo.com .
Download آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی - کتاب نکات مهم ...

آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی - کتاب نکات مهم, Full Text Book of Driving Regulations 1401 - Totally Free Digital Test آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی - کتاب نکات ... ادامه...


www.mosalasonline.com .
آزمون آیین نامه رانندگی و نکاتی که باید بدانید - مثلث آنلاین

Ordibehesht 20, 131401 AP — یک سری نکات درمورد آزمون آیین نامه رانندگی است که برای افرادی که در روند گرفتن گواهینامه رانندگی است ... نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که مدیریت زمان بسیار مهم می باشد. ... آخرین قیمت دلار در صرافی ملی (۹۹/۱۲/۰۵). ادامه...


sites.google.com .
آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪) - Google Sites

آزمون مقدماتی آیین نامه راهنمایی رانندگی خواهیم گفت این بسته شامل تست های مقدماتی آیین نامه همراه مهم ترین نکات کتاب جدید آیین نامه نمونه سوالات آیین نامه تستی ... ادامه...


www.charkhoneh.com .
برنامه اندروید گواهینامه پلاس (آزمون آیین نامه ۹۹)‎ - چارخونه

قبولی %۱۰۰ در آزمون آیین نامه ۹۹ و توشهری + محاسبه گر سن مجاز دریافت گواهینامه. ... گواهینامه پلاس برنامه ای جامع و کامل آیین نامه رانندگی است که شامل خلاصه کتاب، ... ‏۵- نکات مهم شب امتحان ‏۶- گرافیک جذاب و روان ‏۷- نکات طلایی قبولی در آزمون تو ... ادامه...


govahiyar.ir .
سوالات فنی آیین نامه اصلی سال 1401 - گواهیار

اگر به دنبال مهمترین سوالات فنی آیین نامه اصلی هستید ما در این مطلب برای شما ... و در قالب همان آزمون آیین نامه اصلی که توسط افسر راهنمایی و رانندگی گرفته میشود ... شما و این که ابتدا موضوع و نکات مهم فنی خودرو را یاد بگیرید به صورت تشریحی ... ادامه...


govahinameplus.ir .
برنامه آیین نامه رانندگی ۹۹ (گواهینامه پلاس) قبولی 100٪ در آزمون ...

خلاصه نکات مهم و امتحانی ،صرفه جویی در وقت. وقت و زمان شما بسیار طلایی و مهم است برای تیم ما وقت شما بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل در ... ادامه...


www.shabakeh-mag.com .
دانلود نمونه سوالات آزمون آیین‌نامه رانندگی | شبکه

Aban 17, 131401 AP — نکات مهم برای موفقیت در تست آیین نامه رانندگی. بهترین راه برای موفقیت در آزمون آیین نامه رانندگی اصلی، شرکت در آزمون ها و به ویژه آزمون آیین نامه ... ادامه...


apkpure.com .
Download آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی - کتاب نکات مهم 2 ...

آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی - کتاب نکات مهم Android 2 APK Download and Install. Full Text Book of Driving Regulations 1401 - Totally Free Digital Test. ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر