موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

قانون جدید برای گرفتن گواهینامه سال 1401

قانون جدید برای گرفتن گواهینامه سال 1401

نویسنده : محمد پارسایی | زمان انتشار : 08 آذر 1400 ساعت 02:40

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان قانون جدید برای گرفتن گواهینامه سال 1401 را مطالعه خواهید کرد.

برای ثبت نامه گواهینامه رانندگی پایه ۳ چه مدارکی لازم است؟

%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D9%88%D9%85-%DB%B3.jpg

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

هزینه گواهینامه راهنمایی و رانندگی

با عرض سلام و ادب خدمت کاربران عزیز در این مطلب با شما هستیم تا اطلاعات مورد نیاز در رابطه با میزان هزینه و مدارک لازم و شرایط جدید گرفتن که لازم است برای دریافت گواهینامه پایه ۳ بکنید را در اختیارتان قرار دهیم. اگر عزمتان را جهت دریافت گواهی نامه عزم کرده اید حتما تا پایان این مطلب با ما باشید زیرا قرار است اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم.

قبل ار آن که از هزینه های مرتبط با دریافت گواهینامه آگاهی یابید لازم است اطلاعات اولیه ای در رابطه با خود گواهی نامه، آزمون ها و مسائل مرتبط با آن داشته باشید. گواهینامه پایه ۳ برای رانندگی با تمام خودروهای سواری شهری مثل تاکسی‌ها، وانت‌ها، سواری‌ها و شاسی‌بلندها(به جز ماشین های وانت نیسان و ون ) به شما داده می شود. به طور کلی این گواهی نامه مجوز رانندگی با ماشین هایی با حداکثر مجموع وزنی ۳٫۵ تن و حداکثر ۹ سرنشین به شما داده می‌شود. حال که از کاربرد گواهی نامه پایه سه مطلع شدید بهتر است به سراغ شرایط مورد نیاز و اصلی برای دریافت آن برویم.

قانون جدید برای گرفتن گواهینامه سال

شرایط مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه پایه ۳ :

 • متقاضیان دریافت گواهی نامه باید دارای حدال سن ۱۸ سال تمام باشند.
 • متقاضیان دریافت گواهی نامه باید دارای گواهی سلامت جسمی، روحی و روانی باشند.
 • متقاضیان دریافت گواهی نامه باید دوره‌های آموزش عملی و نظری را به درستی و طبق قوانین بگذرانند.
 • متقاضیان دریافت گواهی نامه باید درآزمون آئین‌نامه و عملی با وسایل نقلیه مربوطه موفق شوند.

خب در صورت داشتن تمامی شرایط بالا شما اولین گامی که باید بردارید اماده سازی مدارک لازم جهت ثبت نام و دریافت گواهی نامه راهنمایی و رانندگی است. در ادامه به صورت کامل تمام مدارک مورد نیاز را بیان کرده ایم.

مدارک لازم برای گرفتن گواهی نامه راهنمایی و رانندگی

 • اصل شناسنامه عکس‌دار به همراه یک کپی از صفحۀ اول و صفحۀ توضیحات (در صورت داشتن توضیحات)
 • اصل کارت ملی یا تاییدیه صادره از اداره ثبت احوال (در صورت داشتن شناسنامۀ جدید نیازی به این مورد نیست)
 • هشت قطعه عکس ۴×۳ مربوط به سال جاری
 • برای خانم‌ها که داشتن همین مدارک بالا کافیست؛ در مورد آقایان هم، به‌تازگی اعلام شده که برای گرفتن گواهینامه دیگر نیازی به داشتن کارت پایان خدمت نیست اما محض احتیاط یکی از موارد زیر را همراه داشته باشید:
 • اصل كارت پايان خدمت یا معافی به همراه كپی پشت و رو
 • گواهی اشتغال به خدمت عكس‌دار (به همراه دفترچه مرخصی يا فيش حقوقی)
 • برگه اعزام به خدمت کامپیوتری به همراه کپی عدم غیبت سنواتی
 • گواهی اشتغال به تحصيل با مهر تائيديه منطقه (برای دانشجويان شهرستان با تائيديه راهور) به همراه انتخاب واحد یا کارت تحصیلی

حال اکر تمامی مدارک شما حاضر و آماده است، زمان آن رسیده است که به آموزشگاه رانندگی مراجعه و در یک اموزشگاه معتبر ثبت نام کنید. تمامی افراد متقاضی دریافت گواهی نامه سه باید در کلاس‌های نظری و عملی آموزشگاه‌های مجاز و مورد تایید ناجا، شرکت کنند. هزینۀ ثبت‌نام در آموزشگاه‌های مختلف متفاوت است؛ اما به طور تقریبی هزینه ثبت نام هریک را در ادامه برای شما عزیزان ذکر کرده ایم:

 • هزینه کلاس های نظری (۸جلسه و ۱۶ ساعت) : ۱۲۰هزار تومان حدودا
 • هزینه کلاس های عملی (۱۲جلسه و ۲۴ ساعت) : ۷۰۰هزار تومان حدودا

بعد از ثبت‌نام و تکمیل مدارک در آموزشگاه رانندگی،  شما باید فرم معاینه را از آموزشگاه دریافت کنید. در اینجا باید به مطب یکی از پزشک‌های طرف قرارداد بروید و نتیجه معاینات را دوباره به آموزشگاه رانندگی تحویل بدهید.

 • هزینه معاینات، چشم پزشکی و آزمایش گروه خون: ۱۸۰ هزار تومان حدودا

پس از گذراندن این مراحل شما باید در کلاس های نظری و عملی آموزشگاه شرکت نمایید.حضور در ۸ جلسه کلاس تئوری و ۱۲ جلسه کلاس عملی رانندگی از واجبات است. کلاس‌های تئوری شامل ۶ جلسه آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی و ۲ جلسه آموزش مسائل فنی خودرو است. در این کلاس‌ها شما با تمام قوانین رانندگی مثل حق تقدم، قوانین جاده‌ها و راه‌ها و… آشنا می‌شوید و اصول اولیۀ فنی خودرو مثل چک‌کردن باد ماشین و روغن  و … را یاد می‌گیرید. بعد از اینکه کلاس‌های تئوری را با موفقیت پشت سر گذاشتید، می‌توانید در کلاس‌های عملی شرکت کنید. این کلاس‌ها ۱۲ جلسه ۲ ساعته هستند. در این مرحله است که یک مربی آموزش رانندگی انتخاب می‌کنید که به شما رانندگی یاد بدهد.

در صورت اتمام تمامی مراحل و کلاس ها اعم ار ۸ جلسه کلاس تئوری و ۱۲ جلسه کلاس عملی رانندگی شما باید برای شرکت در آزمون های راهنمایی و رانندگی آماده شوید.این آزمون  شامل دو مرحله و آزمون می باشد. آزمون مقدماتی و آزمون اصلی. در این مرحله ابتدا باید مدارک راتکمیل کرده و کاردکس را تشکیل دهید. توجه داشته باشید که اگر کاردکس را در آموزشگاهی تشکیل بدهید، بعداً دیگر نمی‌توانید در در یک آموزشگاه دیگر ثبت‌نام کنید؛ پس در انتخاب آموزشگاه حسابی دقت کنید. در ادامه به ارائه هزینه ها و کاردکس در این مرحله چرداخته ایم.

 • هزینه جهت صدور گواهی نامه : ۲۰ هزار تومان
 • هزینه خدمات الکترونیک : ۱۲ هزار تومان
 • هزینه تمبر :۲۰۰۰ تومان

بعد از انجام تمام این مراحل شما می توانید ابتدا در ازمون مقدماتی آیین نامه راهنمایی و رانندگی شرکت کنید و پس از کسب موفقیت در این آزمون در آزمون عملی (شهر ) شرکت کنید. برای موفقیت در این آزمون نیاز است تا تاب آیین‌نامه را مطالعه کنید و با توجه به نکاتی که در کلاس‌های تئوری به شما آموزش داده‌اند، خودتان را برای آزمون آماده کنید. می‌توانید از آموزش‌ها، نمونه سوالات و آزمون‌های آنلاین و اینترنتی هم برای آمادگی بیشتر کمک بگیرید. این ازمون شامل ۳۰ سوال می باشد که برای قبولی در آن باید حداقل به ۲۶ سوال پاسخ درست دهید.

در صورت قبولی در آزمون آیین نامه ، باید مدارک لازم برای صدور کارتکس امتحان عملی را به آموزشگاه ارائه کنید. این مدارک عبارتند از:

 • گواهی قبولی در آزمون آیین‌نامه
 • اصل شناسنامه
 • فیش واریز هزینه گواهینامه

آموزشگاه روز و ساعت مشخصی را برای برگزاری آزمون عملی به شما اعلام می‌کند. در آزمون عملی گواهینامه در حضور یک افسر راهنمایی و رانندگی مهارت رانندگی شما سنجیده می‌شود. زمان این آزمون بیشتر از ده دقیقه نیست. مواردی که افسر از شما می‌پرسد همان نکاتی است که در کلاس‌های عملی تمرین کردید.

مدارک عمومی برای اخذ گواهینامه پایه سوم

مسلم است که اصل کارت ملی باید داشته باشید، کپی پشت و روی کارت ملی لازم است. اگر پیش از مراجعه کپی‌ها را تهیه کنید کارتان سریعتر راه می‌افتد. شناسنامه نیز لازم است. کپی از صفحه اول نیز لازم است. اگر شناسنامه جدید دارید کارت ملی لازم نیست.

از شما کد ملی پرسیده می‌شود که پشت کارت ملی درج شده است. آخرین مدرکی که از شما خواسته می‎‌شود عکس است آن هم نه یک قطعه عکس بلکه شما باید ۸ قطعه عکس همراه خود داشته باشید که ضوابط متعددی در آن رعایت شده باشد.

برای خانم‌ها حجاب کامل و برای آقایان موارد مانند عدم وجود عینک، عدم پوشیدن کراوات و … . پس از آنکه مدارک عمومی را حاضر کرید تا به اینجا مدارک خانم‌ها تکمیل است اما آقایان باید وضعیت نظام وظیفه را روشن کنند. برای روشن کردن وضعیت نظام وظیفه می‌بایست مدارک زیر را در اختیار داشته باشند:

اگر در حال تحصیل هستید باید گواهی اشتغال به تحصیل را داشته باشید که مهر تاییدیه منطقه‌ای برای دانشجویان شهرستان که به تایید راهور رسیده باشد، برگه انتخاب واحد و یا کارت تحصیلی، تمامی این موارد الزامی است.

گام دوم ثبت نام برای دریافت گواهینامه پایه سه

پس از تکمیل مدارک به آموزشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. پیش از مراجعه تماس بگیرید و از میزان شهریه اطلاع حاصل کنید. مدارک را تحویل دهید و تشکیل پرونده دهید. مرحله بعدی مراجعه به پزشک طرف قرارداد است. می‌بایست معایناتی انجام شود و تاییدیه داده شود.

پس از آنکه تاییدیه پزشک را دریافت کردید مجدد به آموزشگاه برگردید تا اجازه شروع کار شما به عنوان هنرجو رانندگی به صورت رسمی داده شود. پس از پرداخت هزینه کار شما شروع خواهد شد.

گام سوم دریافت گواهینامه رانندگی پایه سه

در گام سوم باید در کلاس‌ها شرکت کنید. تعداد کلاس‌ها هشت جلسه است و در جلسه آخر مربی آزمون می‌گیرد که می‌بایست در این آزمون قبول شوید تا کارتان متوقف نشود. پس از پایان کلاس‌ها و قبولی در آیین نامه مقدماتی کلاس‌های عملی شروع می‌شود.

فقط به یاد داشته باشید که می‌بایست حتما در جلسه اول حضور داشته باشید در غیر این صورت از شرکت در سایر جلسات محروم خواهید شد. از طرف دیگر شرکت در جلسه آخر که همان آزمون مقدماتی آیین نامه در آن برگزار می‌شود نیز اجباری است. به طور کلی شما می‌بایست حداقل در ۵ جلسه شرکت کنید و به طور کلی سعی کنید غیبت نداشته باشید.

گام چهارم دریافت گواهینامه رانندگی پایه سوم

شرکت در آموزش عملی رانندگی، شامل ۱۲ جلسه و به طور کلی ۱۱۰ ساعت آموزش، شرکت در ۱۰ جلسه الزامی است اما سعی کنید در همه جلسات شرکت کنید. به یاد داشته باشید که پیش از کنسل کردن کلاس‌ها باید حداقل ۲۴ ساعت قبل خبر دهید، در پایان آموزش‌های عملی، یک آزمون اولیه عملی نیز توسط مربی گرفته می‌شود.

در صورت که در آزمون‌های اولیه قبول شوید برایتان کاردکس تشکیل خواهد شد تا بتوانید در آزمون اصلی شرکت کنید.

گام پنجم تشکیل کاردکس

تمام این مسیر را طی می‌کنید که به شما اجازه دهند در آزمون رانندگی اصلی شرکت کنید. برای تکمیل کاردکس باید در دو آزمون عملی و تئوری اولیه قبول شده باشید. در این مرحله یک برگه خونی نیز لازم است که اطلاعات مربوط به گروه خونی شما در آن درج شده باشد.

اگر به مصرف دارویی آلرژی دارید نیز باید قید شود. سپس نوبت به پرداخت‌ها می‌رسد. باید مبالغی به ۴ حساب واریز شود. حساب‌هایی که متعلق به نیروی انتظامی است و شهرداری و شركت پژوهش و توسعه ناجی.

پس از انجام پرداخت‌ها و تشکیل کاردکس  به شما اجازه شرکت در آزمون اصلی داده می‌شود. روز آزمون شناسنامه همراه داشته باشید. در صورت مردودی باید برای آزمون بعدی مجددا مبلغی را واریز کنید. تمام مبالغ و شماره حساب‌ها در آموزشگاه به شما داده خواهد شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: testdriving.ir

برچسب ها : قانون جدید گواهینامه


سایر منابع و مطالب مرتبط با قانون جدید برای گرفتن گواهینامه سال 1401 [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
testdriving.ir .
گواهینامه پایه سوم ۳ سال 1401【مدارک لازم و شرایط جدید گرفتن 】

قانون جدید برای گرفتن گواهینامه سال. شرایط مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه پایه ۳ : متقاضیان دریافت گواهی نامه باید دارای حدال سن ۱۸ سال ... ادامه...


testdriving.ir .
هزینه گواهینامه پایه 3 سال 1401【 باز هم گران شد ! 】 - تست درایوینگ

اگر به فکر اخذ گواهینامه رانندگی هستید باید بدانید که هزینه ثبت نام گواهی نامه رانندگی در سال‌های ... گواهینامه پایه سوم ۳ سال ۹۹【مدارک لازم و شرایط جدید گرفتن】 ... ادامه...


www.melipayamak.com .
هزینه و شرایط گرفتن گواهینامه ریز به ریز (خرداد 1401) | ملی پیامک

Khordad 18, 131401 AP — هزینه گواهینامه رانندگی در سال ۹۹ چقدر است؟ ... خوشبختانه در قانون جدید دریافت گواهینامه، دیگر نیازی نیست که شما برای گرفتن گواهینامه حتماً ...خرید کتاب آیین نامه20 هزار تومانمجموع هزینه گواهینامه رانندگیحدود 1 میلیون تومانمردودی در امتحان آیین‌نامه (به ازای هر دفعه)3 هزار ت...کلاس عملی700 هزار تومان ادامه...


vakiltop.com .
شرایط و مراحل دریافت گواهینامه پایه 3 در سال 1401 + هزینه اخد ...

Azar 17, 131401 AP — * در صورت داشتن شناسنامه جدید کارت ملی نیاز نمی باشد. هزینه اخذ گواهینامه پایه۳ در سال ۹۹. هزینه کلاس های تئوری که ۱۵ الی ۱۷ ساعت می باشد برابر ... ادامه...


www.govahiran.ir .
هزینه گواهینامه رانندگی + شرایط ( آپدیت اسفند 1401 ) چقدر است ...

هزینه گواهینامه (پایه 3 _ سواری) از ابتدا تا انتها در سال 1401 . هزینه گواهینامه ... 3 _ شناسنامه جدید و یا کارت ملی . 4 _ 8 عدد عکس ... معمولا در بدترین شرایط ممکن اگر شما در امتحان آیین نامه مردود شوید حدود 2 ماه گرفتن گواهینامه رانندگی برای شما طول می کشد ... ادامه...


farmooon.com .
شرایط دریافت گواهینامه پایه یک در سال 1401 - فرمون

آیا داشتن کارت پایان خدمت جزو شرایط دریافت گواهینامه رانندگی پایه یک است؟ طبق قانون جدید برای گرفتن گواهینامه پایه یک، نیازی به ارائه کارت پایان خدمت نیست. ادامه...


farmooon.com .
نحوه دریافت گواهینامه رانندگی + هزینه و مدارک لازم - فرمون

آموزشگاه‌ های رانندگی تنها جایی است که برای گرفتن گواهینامه رانندگی خودروهای سواری‌ سبک ... مطلب پیشنهادی هزینه گواهینامه موتور سیکلت در سال ۹۹ ... در شرایط جدید برای افراد تا ۶۵ سال، گواهینامه‌ها با اعتبار ۱۰ ساله، بین ۶۵ تا ۷۰ سال با اعتبار ۵ ... ادامه...


virgool.io .
مراحل دریافت گواهینامه رانندگی 1401 +هزینه و مدارک - ویرگول

برای گرفتن گواهینامه رانندگی چه شرایطی باید داشته باشید؟ ... (در صورت داشتن شناسنامه جدید نیازی به این مورد نیست); هشت قطعه عکس ۴×۳ مربوط به سال جاری ... که نیاز باشد، آموزشگاه از شما آزمون عملی مقدماتی می‌گیرد تا به شرایط آزمون اصلی برسید. ادامه...


saten.ir .
هزینه ثبت نام گواهینامه رانندگی (پایه ۲ و ۳) ۹۹ +مدارک لازم | ساتین

Mehr 15, 131401 AP — ... آموزش رانندگی در سال ۹۹ ، هزینه معاینه چشم گواهینامه سال ۹۸ ، شرایط گرفتن گواهینامه پایه ۲ ،شرایط گرفتن گواهینامه در ۱۷ سالگی ، قانون جدید ... ادامه...


test-drive.ir .
آشنایی با مراحل دریافت گواهینامه رانندگی در سال 1401 | ​آزمون ...

Aban 4, 1395 AP — در شرایط جدید برای افراد تا ۶۵ سال، گواهینامه‌ها با اعتبار ۱۰ ساله، بین ۶۵ تا ... تا گام به گام مراحل گرفتن گواهینامه رانندگی را برایتان بیان کنیم. ادامه...


nasrino.ir .
هزینه ثبت نام گواهینامه رانندگی در سال ۹۹ چقدر است؟ | نصرینو

Tir 31, 131401 AP — این مطلب به هزینه ثبت نام گواهینامه در سال ۹۹ اختصاص دارد. ... سوال ۲) قانون و مقررات اولیه در هنگام حرکت کردن از منتها الیه سمت …….. می باشد مگر برای ……… گرفتن. راست – علامت دادن به راننده پشت سر; چپ – سرعت; راست – سبقت ... ادامه...


www.mojnews.com .
مدارک لازم برای اخذ گواهینامه رانندگی/حذف شرط داشتن کارت پایان ...

Ordibehesht 14, 1397 AP — به گزارش خبرگزاری موج، دریافت کارت گواهینامه رانندگی در دنیای جدید و ... اصل کارت پایان خدمت به همراه کپی پشت و رو(این شرط در قانون سال 96 ... ادامه...


udriver.ir .
گواهینامه پایه دو | شرایط جدید و هزینه سال 1401 - آزمون آیین نامه

Dey 4, 131401 AP — شرایط جدید گرفتن گواهینامه پایه دو این است که شما باید گواهینامه پایه سه داشته باشید.دوم این که که 6 ماه هم از زمان پایان اعتبار گواهینامه باقی مانده ... ادامه...


s-moshaver.com .
نحوه گرفتن گواهینامه مشمولان غایب خدمت سربازی 98 - 1401

مشمولین خدمت سربازی می توانند جهت کسب اطلاع از نحوه گرفتن گواهینامه مشمولان غایب ... بر اساس ماده ۵۵ قانون بیمه شخص ثالث، اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و ... در اطلاعیه جدید سازمان وظیفه عمومی آمده است مشمولان غایب که تا پایان سال ۹۶ هشت ... ادامه...


test-drive.ir .
هزینه گواهینامه پایه 2 دو سال {ثبت نام،شرایط جدید گرفتن خرید ...

متقاضیان گواهینامه پایه دو، باید دارای شرایط خاصی باشند؛ برای مثال: دارا بودن حداقل سن ۲۳ سال; گذشتن حداقل دو سال از زمان دریافت گواهینامه پایه سوم; باقی ماندن حداقل ... ادامه...


gahar.ir .
هزینه ثبت نام گواهینامه رانندگی 1401 · جدید 1401 -گهر

هزینه ثبت نام گواهینامه رانندگی 1401 یا نرخ ثبت نام گواهینامه یا تعرفه های جدید گواهینامه در سال 98 و جدید ترین تعرفه های آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی. ... موضوعی که قطعا باید با در نظر گرفتن میزان هزینه در آموزشگاه ها نسبت به آن ... کپي برداري از مطالب با ذکر نام و لینک گهر مجاز می باشد ، کپي برداري از قالب پيگرد قانوني دارد! ادامه...


irangovahi.fileon.ir .
شرایط جدید گواهینامه پایه یک در سال ۹۹ - آموزشگاه ایران گواهی

Azar 5, 131401 AP — شرایط دریافت گواهینامه پایه یک در سال 1401 - فرمون. طبق قانون جدید برای گرفتن گواهینامه پایه یک، نیازی به ارائه کارت پایان خدمت نیست. ادامه...


khabarban.com .
جدیدترین خبرهای «تعویض گواهینامه» - خبربان

برای هر سال دیرکرد جهت تعویض گواهینامه مبلغ ۲۵ هزار تومان از متقاضی اخذ می شود ... سردار هادیانفر از تمدید گواهینامه‌های فاقد اعتبار تا ۱۵ اردیبهشت ۹۹ به علت شیوع ... طبق لایحه بودجه سال آینده، هزینه صدور گذرنامه ۱۲۵ هزار تومان، هزینه گواهینامه هوشمند ۵۰ ... 7 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، از ارائه خدمات تعویض و المثنی گواهینامه. ادامه...


govahiyar.ir .
هزینه و شرایط دریافت گواهینامه پایه یک سال 1401 - گواهیار

Mehr 15, 131401 AP — شرایط و هزینه ی ثبت نام برای گواهینامه پایه یک را در اینجا بیان کرده ایم همچنین شما ... اما برای گرفتن گواهینامه پایه یک باید مراحل زیر را طی کنید . ... اصل گواهینامه پایه دو (ب 2); اصل کارت ملی هوشمند و یک کپی پشت و رو از آن ( یا ... ادامه...


testdrivingquestions.wikibix.ir .
شرایط جدید گواهینامه پایه سه در سال ۹۹ - wikibix.ir

Bahman 22, 131401 AP — شرایط جدید گواهینامه پایه سه در سال ۹۹. ... مدارک لازم برای گرفتن گواهی نامه راهنمایی و رانندگی. اصل شناسنامه عکس‌دار به همراه یک کپی از صفحۀ اول و ... ادامه...


shenasname.ir .
مدارک و هزینه معاینه فنی سال 1401 - پرسش و پاسخ اداری و استخدامی

Mehr 7, 131401 AP — طبق قانون خودروهای سواری تولید داخل و خارجی که سن آن‌ها بیش از ۴ سال باشد ... و ماقبل آن، خودروهای وارداتی سال ۲۰۱۵ (با آغاز سال جدید میلادی ۲۰۲۰ تمامی خودروهای ... است خودروهای مذکور را که فاقد گواهینامه معاینه فنی هستند اعمال قانون کنند. ... در صورت نداشتن سند خودرو و کارت ماشین برای گرفتن معاینه فنی چه باید کرد. ادامه...


www.driveing.ir .
سوالات آیین نامه ۹۹ اصلی (آپدیت اسفند ) قبولی 100% - درایوینگ

سوالات آیین نامه ۹۹ جدید بسته طلایی ... مناسب برای گرفتن گواهینامه پایه 3 -2 -1 ... بروزترین, کاملترین سوالات اصلی آزمون راهنمایی و رانندگی در سال 131401 می باشد + ... طبق قانون جدید راهنمایی و رانندگی آزمون آیین نامه مقدماتی حذف شده است و تنها یک ... ادامه...


www.yasa.co .
​مدارک لازم جهت تعویض و المثنی گواهینامه پایه دوم (قدیمی) ب۲ و ...

تعویض و المثنی گواهینامه و کلیه خدمات در دفاتر پلیس ۱۰+ انجام می پذیرد. ... مهر ثبت احوال) (در شناسنامه‌های جدید: کپی صفحه محله تنظیم سند) اصل و کپی کارت ملی ... و آدرس دقیق پستی محل سکونت دائمی; اصل گواهینامه مربوطه بر اساس یکی از شرایط زیر : ... دیرکرد پس از گذشت یکسال تمام از تاریخ انقضای اعتبار گواهینامه اخذ می‌شود. ادامه...


royayehsabz.com .
ویژگی های قانون جدید صدور چك در سال 1401 | موسسه حقوقی و داوری ...

ویژگی قانون جدید صدور چك را «ثبت غیرقابل پرداخت بودن چك در سامانه یكپارچه بانك مركزی و درج كد رهگیری در گواهینامه های عدم پرداخت» عنوان كرد و گفت: بر اساس ماده ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر