موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

عبور از سرعت گیر با سرعت بالا

عبور از سرعت گیر با سرعت بالا

نویسنده : علیرضا | زمان انتشار : 16 اسفند 1400 ساعت 21:56

بسیاری از رانندگان عادت دارند هنگام رسیدن به یک سرعت گیر، از سرعت خود کاسته و به آهستگی از روی آن عبور کنند. در مقابل افرادی هم هستند که توجه چندانی به سرعت گیرها نداشته و حتی گاها بدون کوچک ترین تماس با پدال ترمز آنها را پشت سر می گذارند!

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

همه ما می دانیم که هر چه سرعت خودرو هنگام عبور از روی یک سرعت گیر یا دست انداز کمتر باشد، فشار کمتری به خودرو – به ویژه مجموعه سیستم تعلیق – وارد شده و دیرتر سر و کارمان به تعمیرگاه خواهد افتاد. اما در این بین یک نکته مهم وجود دارد که گهگاه مالکین وسایل نقلیه توجهی به آن نمی کنند.

watch-what-hitting-a-speed-bump-at-full-speed-does-to-your-car-2-1.jpg

شاید شما هم رانندگانی را دیده باشید که درست چند لحظه قبل از رسیدن به سرعت گیر یا دست انداز اقدام به ترمز گرفتن نموده و همزمان با نگه داشتن پا روی پدال ترمز از روی سرعت گیر عبور می کنند. آیا می دانستید که این کار به هیچ وجه صحیح نبوده و فشار مضاعفی را به اجزای سیستم ترمز تحمیل می کند؟

دست اندرکاران کانال یوتیوبی Warped Perception اخیرا با تهیه ویدیویی جالب به این موضوع پرداخته و فشاری را که یک خودرو در مواجهه با سرعت گیر متحمل می شود، به تصویر کشیده اند. برای نمایش بهتر میزان فشار وارده، آنها با استفاده از یک دستگاه مرسدس بنز E کلاس اتاق W211، با سرعت و شدت ترمزگیری متفاوت از روی سرعت گیرها رد شده و با دوربین فوق آهسته اقدام به تصویربرداری نموده اند.

watch-what-hitting-a-speed-bump-at-full-speed-does-to-your-car-4.jpg

همانطور که در ویدیوی ضمیمه شده می توانید مشاهده فرمایید، نوع سرعت گیر نقش بسزایی در میزان فشار وارد شده به خودروها ایفا می کند؛ سرعت خودرو نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در برخی سناریوها ممکن است به علت برخورد لاستیک با دیواره داخلی یا لبه گلگیرها ترکیدگی رخ داده و راننده کنترل خودرو را از دست دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: digiato.comارسال نظر

نام


ایمیل


نظر