موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

کتاب آیین نامه موتور 1401

کتاب آیین نامه موتور 1401

نویسنده : مینا علی زاده | زمان انتشار : 22 بهمن 1399 ساعت 19:29

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان کتاب آیین نامه موتور 1401 را مطالعه خواهید کرد.

کتاب آیین نامه موتور۹۹  motorcycle

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

دانلود رایگان آیین نامه موتور سیکلت درپایین صفحه ***

لینک دانلود در پایین صفحه

فهرست مطالب کتاب آیین نامه موتور  در 7 بخش تقسیم شده است :

بخش اول آمادگی پیش از راندن

بخش دوم توانایی رانندگی

بخش سوم : ایمنی و شناخت خطرات

بخش چهارم: قوانین و مقررات

بخش پنجم: تابلوها، چراغها و خط کشیهای راه

بخش ششم: فرهنگ رانندگی

بخش هفتم: امداد و نجات

بخشهای از کتاب آیین نامه موتورسیکلت  :

پیش گفتار امروزه موضوع حمل و نقل از مهمترین شاخص های توسعه اقتصادی و اجتماعی می باشد. در صورتی که یک جامعه از حمل و نقل کارآمد و بهینه برخوردار با شد به همان نسبت از توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیشتری برخوردار است. توجه به موضوع ترافیک و تبعات منفی آن نظیر تصادفات و آلودگی های زیست محیطی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مطالعات نشان می دهد در بین اصول سه گانه مهندسی ترافیک، نقش آموزش به کاربران ترافیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از این رو با توجه به نقش بسیار مهم و موثر عامل انسانی در سوانح جاده ای، اهمیت آموزش و افزایش دانش علمی رانندگان بسیار حائز اهمیت می باشد. بر این اساس معاونت فنی مهندسی و خدمات ترافیک، کتاب آموزشی پایه موتورسیکلت را به منظور ارتقاء بنیه علمی هنرجویان متقاضی صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت تهیه و تدوین نموده تا بتواند گامی در کاهش سوانح ترافیکی برداشته باشد.

کتاب حاضر بر اساس پارامترهای مهم و موثر در تصادفات در هفت فصل تهیه گردیده و سعی شده است با آموزش جامع قوانین و مقررات و رعایت اصول ایمنی در رانندگی با موتورسیکلت بتوان سطح رانندگی موتورسواران را ارتقاء داد. در این کتاب به مباحث فرهنگ رانندگی نیز توجه ویژه ای شده است. امید است با مطالعه دقیق كتاب بتوان گامی موثر در کنترل معضل ترافیک و سوانح ناشی از آن برداشته شود. در پایان از زحمات بی دریغ گروه مولفین، جناب آقایان مهندس احمد صادقی و مهندس مهدی ارسنجانی که این مرکز را در تهیه و تالیف کتاب یاری نمودند، صمیمانه تشکر و قدردانی می گردد.

رئیس

مرکز صدور گواهینامه رانندگی سرهنگ هویدا تزار

کتاب آیین نامه موتور۹۹

آموزش رانندگی موتور سیکلت

بخش اول

آمادگی پیش از راندن موتورسیکلت

آمادگی موتورسیکلت

رانندگی با موتورسیکلت نیازمند آمادگی جسمانی، مهارت کافی و تمرکز است که بدون رعایت آنها، رانندگی ایمن امکان پذیر نمی باشد.

۱) آمادگی جسمانی:

موتورسوار به دلیل استفاده از تمامی اعضای بدن در رانندگی، به ویژه دست و پا در اهرم های کنترلی، باید از سلامت جسمانی مناسب بهره مند باشد. داشتن اعضای سالم، در کنترل و سیله نقلیه اهمیت ویژه ای دارد. ممکن است فردی از لحاظ ظاهری سالم به نظر برسد ولی به عنوان مثال عضلات پاهای وی دارای ضعف و مشکل باشد؛ چنین فردی به منظور حفظ ایمنی خود و سایرین باید از راندن موتور سیکلت پرهیز نماید.

۲) مهارت:

برای داشتن مهارت در راندن موتور سیکلت، دست کم باید از موارد زیر آگاهی داشت:

– روش راه اندازی و حرکت موتور سیکلت: پیش از استفاده از هر وسیله ای باید به نحوه ی کارکرد آن آگاهی داشت.

– تاثیر پذیری از شرایط محیطی، سطح راه و وزن و سیله نقلیه: باد، باران، لغزندگی سطح راه و … از عواملی هستند که هر کدام به نوبه ی خود بر بخشی از توانایی های شما تاثیر گذاشته یا در آنها اختلال ایجاد می نماید. به عنوان مثال باد و باران دید شما را مختل می کند و لغزندگی سطح راه، تعادل و پایداری شما را به خطر می اندازد.

– سطح اتکای مناسب هنگام رانندگی و چگونگی حفظ تعادل: موتورسیکلت به دلیل آن که تنها دارای دو چرخ است، از این رو سطح تماس آن با زمین نسبت به دیگر خودروها کمتر می باشد. میزان سطح اتکا حتی در شرایطی همچون گردش که موتور سوار ناچار به کج کردن و سیله است) از حالت عادی نیز کمتر می شود. میزان سطوح تماس وسیله با زمین و تعادل موتور سیکلت، رابطه ی مستقیم با یکدیگر دارند؛ بدین معنی که هرچه سطح اتکا کمتر باشد، تعادل وسیله نیز کاهش می یابد.

۳) تمرکز:(کتاب آیین نامه موتور)

هنگام رانندگی همه ی فکر و ذهن را باید متمرکز به رانندگی نمود. موتورسوار باید به فکر تامین شرایط مناسب به منظور حفظ ایمنی خود و سایر استفاده کنندگان از راه باشد. خطرات احتمالی و پیش بینی نشده را در نظر داشته و بر این اساس حرکت خود را تنظیم نماید. باید به گونه ای رفتار کند تا در معرض خطر و آسیب قرار نگیرد و هنگامی که در ش رایط اضطراری و خطر قرار گرفت با انجام عکس العمل مناسب و صحیح از وقوع تصادف جلوگیری کند. واضح است که انجام تمام این موارد که تنها به عنوان نمونه ذکر شد، نیازمند تمرکز می باشد. بنابراین هنگام رانندگی نباید ذهن را درگیر فرآیندی دیگر همچون مشکلات شخصی نمود.

کتاب آیین نامه موتورسیکلت

تجهیزات موتورسوار

موتور سواران دست کم باید به کلاه ایمنی، کاپشن، شلوار مناسب، دستکش و چکمه مجهز باشند. هر کدام از این موارد، به حفاظت بخشی از بدن کمک می کنند.

لباس محافظ موتورسوار (کتاب آیین نامه موتور)

موتورسوران (چه راننده و چه ترک نشین) از سرنشینان یک اتومبیل آسیب پذیرتر هستند. آسیب پذیرترین اعضا در موتور سواری عبارتند از: سر، دست ها و پاها. البته احتمال آسیب رسی به دیگر اعضای بدن نیز همواره وجود دارد. به عنوان نمونه، گاهی اوقات وارد شدن شن و ماسه از سطح راه به پوست بدن موتورسوار، موجب آسیب دیدگی می شود.

استفاده از لباس مخصوص، راننده و ترک نشین موتورسیکلت را در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کند و در بیشتر موارد صدمات را کاهش می دهد. همچنین، ایمنی راننده و ترک نشین موتورسیکلت را در شرایط بد آب و هوایی نیز افزایش می دهد. اگر این لباس ها از رنگ روشن تهیه شده باشد، توجه سایر استفاده کنندگان از راه را به سوی راننده موتور سیکلت جلب می کند. ممکن است قیمت لباسهای مخصوص موتورسیکلت سواری گران باشد، ولی در مقایسه با درد و ناراحتیهای ناشی از تصادفات ارزش چندانی ندارد. حتی خراشیدگی ناشی از تصادفات ساده را که در اثر آن شن و ماسه به پوست بدن وارد می شود دست کم نگیرید.

کاپشن، شلوار و به طور کلی لباس موتورسوار باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  1. در برابر باد محافظت کند. در آن راحت باشد.
  2. آن چنان گشاد نباشد که در برابر جریان هوا آویزان بوده، منجر به جنبش زیادی گردد.
  3. همه ی دست و پا را بپوشاند.
  4. در برابر گرما، سرما، خاک و شن محافظت نماید.
  5. اگر به هر دلیلی واژگون گردد و با زمین برخورد نماید، مانع ایجاد خراشیدگی شود.
  6. در صورت لزوم در برابر اجزای متحرک یا داغ موتورسیکلت همچون پرهها و لوله اگزوز محافظت نماید.

بیشتر لباس های ویژه ی موتور سواری از جنس چرم است. البته مواد دیگری هم وجود دارد که در برابر خراشیدگی همانند چرم مقاوم است.

با توجه به اینکه این مواد جایگزین چرم هستند، هنگام انتخاب لباس دقت کنید که با آن راحت بوده هنگام رانندگی بتوانید واکنش مناسب و درست داشته باشید. اطمینان پیدا کنید هنگامی که بر روی زین موتورسیکلت می نشینید، احساس آرامش کنید. از این لباس تنها هنگام موتورسواری استفاده کنید. حوادث رانندگی در راهها قابل پیش بینی نیستند ولی استفاده کنندگان از موتور سیکلت می توانند با پوشیدن لباس مناسب، جراحات ناشی از حادثه ی احتمالی را کاهش دهند. باید به یاد داشت که ترک نشین موتورسیکلت نیز باید همانند راننده از تجهیزات مناسب استفاده کند.

هنگام استفاده از لباس ویژه موتورسواری به موارد زیر توجه کنید:

از لباس های مخصوص موتورسیکلت سواری با رنگ روشن استفاده کنید.

از آویختن چیزهای اضافی به لباس خودداری شود.

از پوشیدن لباسی که به هنگام حرکت و وزش باد به حالت پف کرده در می آیند خودداری کنید.

از پوشیدن لباس تنگ که باعث انسداد و محدود شدن جریان خون می شود پرهیز شود.

کاربران و متقاضیان گرامی این جدیدترین کتاب موتور تا سال 1401 می باشد

دانلود کتاب آیین نامه موتور سیکلت

تعداد صفحات : 159 صفحه

فرمت : pdf

منبع : سایت درایوینگ

دانلود رایگان کتاب

در پایان بعد از خواندن کتاب آیین نامه موتور از شما دعوت می کنم از این آزمون رایگان موتورسیکلت که توسط سایت درایوینگ آماده شده استفاده کنید و خودتان قبل از آزمون اصلی محک بزنید.

سوالات موتورسیکلت

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: www.driveing.ir


سایر منابع و مطالب مرتبط با کتاب آیین نامه موتور 1401 [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
www.driveing.ir .
دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور 1401 (جدید pdf بهمن ماه )

کتاب آیین نامه موتورسیکلت جدیدترین کتاب تا سال 131401 می باشد که در سایت درایوینگ به صورت رایگان در قالب فایل pdf می توانید با کیفیت عالی دانلود و ... ادامه...


www.govahiran.ir .
دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور سیکلت با آخرین تغییرات ...

دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور سیکلت با آخرین تغییرات. جهت دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور سیکلت روی دکمه زیر کلیک کنید. دانلود رایگان کتاب آیین ... ادامه...


www.govahiran.ir .
دانلود رایگان کتاب آیین نامه رانندگی ( آپدیت بهمن 1401 ) - گواهیران

جهت دانلود کتاب آیین نامه کمی پایینتر بروید . نکته بسیار مهم : با دانلود ” اصل سوالات آیین نامه رانندگی 1401 با آخرین تغییرات در بهمن ماه ” شما دیگر نیازی به خواندن ... ادامه...


test-drive.ir .
دانلود کتاب آیین نامه رانندگی موتور سیکلت + رایگان ویژه سال 98

کتاب آیین نامه رانندگی موتورسواری شامل صد و پنجاه و هشت صفحه با فرمت پی دی اف می باشد. شما با مطالعه این کتاب با نحوه رانندگی صحیح موتور سیکلت آشنا خواهید ... ادامه...


testdriving.ir .
🥇400 سوالات آیین نامه اصلی موتورسیکلت 1401【دانلود فوری + ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ، سوالات آیین نامه رانندگی ، آیین نامه رانندگی ، سوالات امتحان آیین ... دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون آیین نامه اصلی موتورسیکلت ... بهتر است برای شرکت در آزمون گواهینامه از کتاب آیین نامه موتور سیکلت استفاده کنید. ادامه...


virgool.io .
سوالات آزمون آیین نامه موتورسیکلت 1401 - ویرگول

از این روی برای این که مسیر دریافت گواهینامه موتورسیکلت برای شما هموار شود، باید آیین نامه رانندگی با موتورسیکلت را به خوبی مطالعه نمایید. کدهای تخلف رانندگی و ... ادامه...


questions-driving-regulations.com .
سوالات آیین نامه موتور سیکلت ویژه متقاضیان گواهی نامه موتور ...

دانلود نمونه سوالات آیین نامه موتور سیکلت : در این مطلب قصد داریم به نمونه ... آیین نامه ( بدون خواندن کتاب ) بتوانند بار اول و با نمره 30 در آزمون های آیین نامه قبول شوند . ادامه...


booksummary63.blog.ir .
نمونه سوالات آیین نامه موتور 1401 - Blog.ir

۲ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «نمونه سوالات آیین نامه موتور 1401» ثبت شده است - نمونه سوالات آیین ... سوالات آیین نامه اصلی 1401【قبولی 100% بدون کتاب】| بسته طلایی. ادامه...


udriver.ir .
نسخه ی PDF کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی - اولین سامانه ...

Aban 24, 1393 AP — تیم udriver برای شما عزیزان pdf کتاب آیین نامه رانندگی 1401 رایگان را فراهم ... آزمون آیین نامه برای گواهینامه موتورسیکلت هم همین کتاب است یا کتاب ... ادامه...


ghabooliha.ir .
آزمون آیین نامه موتورسیکلت سال 1401 - قبولی ها

افرادی که قصد گرفتن گواهینامه موتورسیکلت دارند باید مراحل آزمون آیین نامه را ... برچسب: آزمون آزمون آیین نامه اصلی آیین نامه رانندگی رانندگی قبولی آزمون کتاب ... ادامه...


play.google.com .
آزمون آیین نامه موتورسیکلت - برنامه‌ها در Google Play

مجموع ۹ آزمون سوالات تخصصی آیین نامه موتور سیکلت شامل ۲۷۰ سوال ▪️ شبیه سازی شرایط آزمون مطابق با شرایط استاندارد ▪️ همراه با آزمون مخصوص حق تقدم ادامه...


play.google.com .
آزمون اصلی آیین نامه رانندگی 1401 - تصدیق - برنامه‌ها در Google Play

هر آنچه برای قبولی در آزمون 1401 نیاز دارید! * ما قبولی شما را در همان آزمون اول تضمین می کنیم! ویژگی های اپلیکیشن تصدیق: بیش از 650 نمونه سوالات آیین نامه ... ادامه...


www.softgozar.com .
دانلود کتاب آموزش رانندگی موتورسیکلت - دانلود کتاب رانندگی ...

دانلود موتور سوار دانلود آموزش رانندگی موتورسیکلت دانلود رانندگی موتورسیکلت دانلود آئین نامه های رانندگی دانلود آموزش دریافت گواهینامه رانندگی دانلود آموزش ... ادامه...


blog.mechanico.ir .
نمونه سوالات آیین نامه موتور سیکلت – مکانیکو|برق خودرو |قیمت ...

Farvardin 3, 131401 AP — اما باید بدانید که اگر سوالات معتبر و کامل و با جواب تستی را دانلود کنید این احتمال وجود دارد که حتی بدون خواندن کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ... ادامه...


soal-aeennameh.com .
نمونه سوالات آیین نامه 1401 با جواب | قبولی 100% تضمینی | سوال ...

دانلود سوالات آیین نامه اصلی , نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی , نمونه سوالات آزمون ... چگونه بدون خواندن کتاب آیین نامه در آزمون آیین نامه قبول شویم ؟ ... موتور سیکلت و دوچرخه; وسایل نقلیه سنگین; تراکتور و ماشین کشاورزی; ماشین های حامل بار و حامل مسافر. ادامه...


cafebazaar.ir .
برنامه آزمون آیین نامه موتورسیکلت - دانلود | کافه بازار

با توجه به تغییر کتاب آیین نامه رانندگی موتورسیکلت، آزمون های جدید به برنامه افزوده شد. برنامه آزمون آیین نامه موتور سیکلت با آزمون های کمیاب و اختصاصی منتشر ... ادامه...


www.aeennameh.com .
نمونه سوالات آیین نامه موتورسیکلت

دانلود رایگان جدیدترین نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سال 1401 به همراه پاسخنامه خودرو و موتورسیکلت و آموزش عملی رانندگی جهت امتحان داخل شهری به همراه 22 ... ادامه...


www.smartsurvey.co.uk .
دانلود رایگان سوالات آیین نامه رانندگی ۹۸-۹۹ - SmartSurvey

آئین نامه رانندگی 98-1401 چگونه می توانم این مجموعه را دانلود کنم؟ ... مورد قوانین راهنمایی رانندگی و نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی جواب رایگان دانلود آزمون اصلی ... ادامه...


xn------3yexadbv1g5a5ojkmbtg82wak.com .
⓴سوالات آیین نامه اصلی 1401 - آزمون آیین نامه اصلی 1401

در صورتی که که بتوانید مجموعه جامعی از نمونه سوالات آیین نامه اصلی داشته باشید احتیاجی به دریافت انواع جزوه و کتاب پیدا نمی‌کنید. می‌توانید با کمترین هزینه ... ادامه...


myket.ir .
دانلود برنامه آزمون آیین نامه موتور سیکلت آذر 1401 برای اندروید ...

بروزرسانی نسخه آذر 1401: ‏• افزودن آزمون های جدید مطابق چاپ جدید کتاب آیین نامه موتورسیکلت ‏• بهبود عملکرد برنامه ‏بار اول آزمون آیین…تعداد دانلودنوع ادامه...


govahiyar.ir .
دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی 1401 با جواب - گواهیار

ازمون ایین نامه اصلی یکی از مهمترین و سخت ترین بخش های گرفتن گواهینامه رانندگی می باشد. که اغلب هنر آموزان در بار اول در این آزمون موفق نیستند. اما ما تلاش کردیم ... ادامه...


www.drdriving.ir .
دانلود pdf سوالات آیین نامه اصلی | قبولی 100% با بسته صورتی

بسته نمونه سوالات آيین نامه اصلی سال 1401 با عنوان بسته صورتی شامل شانزده آزمون ... نیازی به خواندن کتاب نیست طبق تجربه دیگر کاربران که بسته صورتی را ... سوالات آیین نامه موتور نیز مثل سوالات آیین نامه پایه سوم یا همان گواهینامه ماشین است . ادامه...


aeennameh.ir .
دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی موتورسیکلت ...

اگر فرصت و یا حوصله کافی برای مطالعه کتاب آیین نامه ندارید اگر استرس ... قبولی آسان، تضمینی و مطمئن در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی سال 1401 کمتر از 1 ... ادامه...


ask98.ir .
سوالات ایین نامه موتور سیکلت ۹۹ - ❤️ اسک 98

آزمون های آیین نامه موتورسیکلت 1401 (اگه میخوای قبول شی کلیک کن) ... برای آزمون آیین نامه موتور سیکلت فقط کتاب آیین نامه کافیست یا سوالات آزمون هم مطالعه شود؟ ادامه...


nimkelaj.com .
سوالات آیین نامه موتور سیکلت - آموزش رانندگی خصوصی

برای مطالعه و قبولی راحت در آیین نامه موتور سیکلت بهتر است چند نکته را به خاطر داشته باشیم. در ابتدا بهتر است کتاب آیین نامه را مطالعه کنیم. مطالعه کتاب می ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر