موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

کتاب آیین نامه موتور1401

کتاب آیین نامه موتور1401

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 20 بهمن 1399 ساعت 23:31

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان کتاب آیین نامه موتور1401 را مطالعه خواهید کرد.

کتاب آیین نامه موتور۹۹  motorcycle

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

دانلود رایگان آیین نامه موتور سیکلت درپایین صفحه ***

لینک دانلود در پایین صفحه

فهرست مطالب کتاب آیین نامه موتور  در 7 بخش تقسیم شده است :

بخش اول آمادگی پیش از راندن

بخش دوم توانایی رانندگی

بخش سوم : ایمنی و شناخت خطرات

بخش چهارم: قوانین و مقررات

بخش پنجم: تابلوها، چراغها و خط کشیهای راه

بخش ششم: فرهنگ رانندگی

بخش هفتم: امداد و نجات

بخشهای از کتاب آیین نامه موتورسیکلت  :

پیش گفتار امروزه موضوع حمل و نقل از مهمترین شاخص های توسعه اقتصادی و اجتماعی می باشد. در صورتی که یک جامعه از حمل و نقل کارآمد و بهینه برخوردار با شد به همان نسبت از توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیشتری برخوردار است. توجه به موضوع ترافیک و تبعات منفی آن نظیر تصادفات و آلودگی های زیست محیطی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مطالعات نشان می دهد در بین اصول سه گانه مهندسی ترافیک، نقش آموزش به کاربران ترافیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از این رو با توجه به نقش بسیار مهم و موثر عامل انسانی در سوانح جاده ای، اهمیت آموزش و افزایش دانش علمی رانندگان بسیار حائز اهمیت می باشد. بر این اساس معاونت فنی مهندسی و خدمات ترافیک، کتاب آموزشی پایه موتورسیکلت را به منظور ارتقاء بنیه علمی هنرجویان متقاضی صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت تهیه و تدوین نموده تا بتواند گامی در کاهش سوانح ترافیکی برداشته باشد.

کتاب حاضر بر اساس پارامترهای مهم و موثر در تصادفات در هفت فصل تهیه گردیده و سعی شده است با آموزش جامع قوانین و مقررات و رعایت اصول ایمنی در رانندگی با موتورسیکلت بتوان سطح رانندگی موتورسواران را ارتقاء داد. در این کتاب به مباحث فرهنگ رانندگی نیز توجه ویژه ای شده است. امید است با مطالعه دقیق كتاب بتوان گامی موثر در کنترل معضل ترافیک و سوانح ناشی از آن برداشته شود. در پایان از زحمات بی دریغ گروه مولفین، جناب آقایان مهندس احمد صادقی و مهندس مهدی ارسنجانی که این مرکز را در تهیه و تالیف کتاب یاری نمودند، صمیمانه تشکر و قدردانی می گردد.

رئیس

مرکز صدور گواهینامه رانندگی سرهنگ هویدا تزار

کتاب آیین نامه موتور۹۹

آموزش رانندگی موتور سیکلت

بخش اول

آمادگی پیش از راندن موتورسیکلت

آمادگی موتورسیکلت

رانندگی با موتورسیکلت نیازمند آمادگی جسمانی، مهارت کافی و تمرکز است که بدون رعایت آنها، رانندگی ایمن امکان پذیر نمی باشد.

۱) آمادگی جسمانی:

موتورسوار به دلیل استفاده از تمامی اعضای بدن در رانندگی، به ویژه دست و پا در اهرم های کنترلی، باید از سلامت جسمانی مناسب بهره مند باشد. داشتن اعضای سالم، در کنترل و سیله نقلیه اهمیت ویژه ای دارد. ممکن است فردی از لحاظ ظاهری سالم به نظر برسد ولی به عنوان مثال عضلات پاهای وی دارای ضعف و مشکل باشد؛ چنین فردی به منظور حفظ ایمنی خود و سایرین باید از راندن موتور سیکلت پرهیز نماید.

۲) مهارت:

برای داشتن مهارت در راندن موتور سیکلت، دست کم باید از موارد زیر آگاهی داشت:

– روش راه اندازی و حرکت موتور سیکلت: پیش از استفاده از هر وسیله ای باید به نحوه ی کارکرد آن آگاهی داشت.

– تاثیر پذیری از شرایط محیطی، سطح راه و وزن و سیله نقلیه: باد، باران، لغزندگی سطح راه و … از عواملی هستند که هر کدام به نوبه ی خود بر بخشی از توانایی های شما تاثیر گذاشته یا در آنها اختلال ایجاد می نماید. به عنوان مثال باد و باران دید شما را مختل می کند و لغزندگی سطح راه، تعادل و پایداری شما را به خطر می اندازد.

– سطح اتکای مناسب هنگام رانندگی و چگونگی حفظ تعادل: موتورسیکلت به دلیل آن که تنها دارای دو چرخ است، از این رو سطح تماس آن با زمین نسبت به دیگر خودروها کمتر می باشد. میزان سطح اتکا حتی در شرایطی همچون گردش که موتور سوار ناچار به کج کردن و سیله است) از حالت عادی نیز کمتر می شود. میزان سطوح تماس وسیله با زمین و تعادل موتور سیکلت، رابطه ی مستقیم با یکدیگر دارند؛ بدین معنی که هرچه سطح اتکا کمتر باشد، تعادل وسیله نیز کاهش می یابد.

۳) تمرکز:(کتاب آیین نامه موتور)

هنگام رانندگی همه ی فکر و ذهن را باید متمرکز به رانندگی نمود. موتورسوار باید به فکر تامین شرایط مناسب به منظور حفظ ایمنی خود و سایر استفاده کنندگان از راه باشد. خطرات احتمالی و پیش بینی نشده را در نظر داشته و بر این اساس حرکت خود را تنظیم نماید. باید به گونه ای رفتار کند تا در معرض خطر و آسیب قرار نگیرد و هنگامی که در ش رایط اضطراری و خطر قرار گرفت با انجام عکس العمل مناسب و صحیح از وقوع تصادف جلوگیری کند. واضح است که انجام تمام این موارد که تنها به عنوان نمونه ذکر شد، نیازمند تمرکز می باشد. بنابراین هنگام رانندگی نباید ذهن را درگیر فرآیندی دیگر همچون مشکلات شخصی نمود.

کتاب آیین نامه موتورسیکلت

تجهیزات موتورسوار

موتور سواران دست کم باید به کلاه ایمنی، کاپشن، شلوار مناسب، دستکش و چکمه مجهز باشند. هر کدام از این موارد، به حفاظت بخشی از بدن کمک می کنند.

لباس محافظ موتورسوار (کتاب آیین نامه موتور)

موتورسوران (چه راننده و چه ترک نشین) از سرنشینان یک اتومبیل آسیب پذیرتر هستند. آسیب پذیرترین اعضا در موتور سواری عبارتند از: سر، دست ها و پاها. البته احتمال آسیب رسی به دیگر اعضای بدن نیز همواره وجود دارد. به عنوان نمونه، گاهی اوقات وارد شدن شن و ماسه از سطح راه به پوست بدن موتورسوار، موجب آسیب دیدگی می شود.

استفاده از لباس مخصوص، راننده و ترک نشین موتورسیکلت را در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کند و در بیشتر موارد صدمات را کاهش می دهد. همچنین، ایمنی راننده و ترک نشین موتورسیکلت را در شرایط بد آب و هوایی نیز افزایش می دهد. اگر این لباس ها از رنگ روشن تهیه شده باشد، توجه سایر استفاده کنندگان از راه را به سوی راننده موتور سیکلت جلب می کند. ممکن است قیمت لباسهای مخصوص موتورسیکلت سواری گران باشد، ولی در مقایسه با درد و ناراحتیهای ناشی از تصادفات ارزش چندانی ندارد. حتی خراشیدگی ناشی از تصادفات ساده را که در اثر آن شن و ماسه به پوست بدن وارد می شود دست کم نگیرید.

کاپشن، شلوار و به طور کلی لباس موتورسوار باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  1. در برابر باد محافظت کند. در آن راحت باشد.
  2. آن چنان گشاد نباشد که در برابر جریان هوا آویزان بوده، منجر به جنبش زیادی گردد.
  3. همه ی دست و پا را بپوشاند.
  4. در برابر گرما، سرما، خاک و شن محافظت نماید.
  5. اگر به هر دلیلی واژگون گردد و با زمین برخورد نماید، مانع ایجاد خراشیدگی شود.
  6. در صورت لزوم در برابر اجزای متحرک یا داغ موتورسیکلت همچون پرهها و لوله اگزوز محافظت نماید.

بیشتر لباس های ویژه ی موتور سواری از جنس چرم است. البته مواد دیگری هم وجود دارد که در برابر خراشیدگی همانند چرم مقاوم است.

با توجه به اینکه این مواد جایگزین چرم هستند، هنگام انتخاب لباس دقت کنید که با آن راحت بوده هنگام رانندگی بتوانید واکنش مناسب و درست داشته باشید. اطمینان پیدا کنید هنگامی که بر روی زین موتورسیکلت می نشینید، احساس آرامش کنید. از این لباس تنها هنگام موتورسواری استفاده کنید. حوادث رانندگی در راهها قابل پیش بینی نیستند ولی استفاده کنندگان از موتور سیکلت می توانند با پوشیدن لباس مناسب، جراحات ناشی از حادثه ی احتمالی را کاهش دهند. باید به یاد داشت که ترک نشین موتورسیکلت نیز باید همانند راننده از تجهیزات مناسب استفاده کند.

هنگام استفاده از لباس ویژه موتورسواری به موارد زیر توجه کنید:

از لباس های مخصوص موتورسیکلت سواری با رنگ روشن استفاده کنید.

از آویختن چیزهای اضافی به لباس خودداری شود.

از پوشیدن لباسی که به هنگام حرکت و وزش باد به حالت پف کرده در می آیند خودداری کنید.

از پوشیدن لباس تنگ که باعث انسداد و محدود شدن جریان خون می شود پرهیز شود.

کاربران و متقاضیان گرامی این جدیدترین کتاب موتور تا سال 1401 می باشد

دانلود کتاب آیین نامه موتور سیکلت

تعداد صفحات : 159 صفحه

فرمت : pdf

منبع : سایت درایوینگ

دانلود رایگان کتاب

در پایان بعد از خواندن کتاب آیین نامه موتور از شما دعوت می کنم از این آزمون رایگان موتورسیکلت که توسط سایت درایوینگ آماده شده استفاده کنید و خودتان قبل از آزمون اصلی محک بزنید.

سوالات موتورسیکلت

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: www.driveing.ir


سایر منابع و مطالب مرتبط با کتاب آیین نامه موتور1401 [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
www.driveing.ir .
دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور 1401 (جدید pdf بهمن ماه )

کتاب آیین نامه موتورسیکلت جدیدترین کتاب تا سال 131401 می باشد که در سایت درایوینگ به صورت رایگان در قالب فایل pdf می ... کتاب آیین نامه موتور۹۹ motorcycle ... ادامه...


www.govahiran.ir .
دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور سیکلت با آخرین تغییرات ...

دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور سیکلت با آخرین تغییرات. جهت دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور سیکلت روی دکمه زیر کلیک کنید. دانلود رایگان کتاب آیین ... ادامه...


test-drive.ir .
دانلود کتاب آیین نامه رانندگی موتور سیکلت + رایگان ویژه سال 98

کتاب آیین نامه رانندگی موتورسواری شامل صد و پنجاه و هشت صفحه با فرمت پی دی اف می باشد. شما با مطالعه این کتاب با نحوه رانندگی صحیح موتور سیکلت آشنا خواهید ... ادامه...


test-drive.ir .
آزمون های آیین نامه موتورسیکلت 1401 (اگه میخوای قبول شی کلیک ...

Nov 10, 2020 — آزمون های آیین نامه موتور سیکلت 1401. ... سوالات آیین نامه موتورسیکلت (قبولی ۱۰۰٪) برای متقاضیان اخذ گواهینامه موتور سیکلت، در ... سوالم اینجاس که آیا امتحان بر پایه کتاب میاد که همین سوالات شماست و یا اینکه حرف اون استادممون رو ... ادامه...


testdriving.ir .
🥇400 سوالات آیین نامه اصلی موتورسیکلت 1401【دانلود فوری + ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ، سوالات آیین نامه رانندگی ، آیین نامه رانندگی ... چون اگر فقط بخواهید کتاب آیین نامه موتورسیکلت را بخوانید قبولی شما در آزمون بسیار ... ادامه...


testdriving.ir .
🥇دقیقا عین سوالات آیین نامه اصلی 1401【100% قبولی ۹۹ + ...

Jump to 👮 سوالات آیین نامه اصلی کتاب جدید‎ — قبولی ۱۰۰ در ۱۰۰ با مطالعه یک ساعت (حتی نیاز به خواندن کتاب نیست). به وب سایت تست درایوینگ ✅ ... ادامه...


irangovahi.fileon.ir .
کتاب آیین نامه موتور ۹۹ - آموزشگاه ایران گواهی

Nov 15, 2020 — کتاب آیین نامه موتورسیکلت جدیدترین کتاب تا سال 131401 می باشد که در سایت درایوینگ به صورت رایگان در قالب فایل pdf می توانید با کیفیت ... ادامه...


irangovahi.fileon.ir .
کتاب آیین نامه موتور۹۹ - آموزشگاه ایران گواهی

Jan 20, 2021 — برچسب ها : کتاب آیین نامه موتور۹۹. دانلود رایگان کتاب آیین نامه موتور 1401 (جدید pdf دی ماه ) - درایوینگ. کتاب آیین نامه موتورسیکلت جدیدترین ... ادامه...


questions-driving-regulations.com .
سوالات آیین نامه موتور سیکلت ویژه متقاضیان گواهی نامه موتور ...

ویژه متقاضیان گواهی نامه موتور سیکلت قبولی در آزمون آیین نامه موتور سیکلت ... شده متقاضیان انواع گواهی نامه فقط با مطالعه نمونه سوالات آیین نامه ( بدون خواندن کتاب ) ... ادامه...


virgool.io .
سوالات آزمون آیین نامه موتورسیکلت 1401 - ویرگول

از این روی برای این که مسیر دریافت گواهینامه موتورسیکلت برای شما هموار شود، باید آیین نامه رانندگی با موتورسیکلت را به خوبی مطالعه نمایید. کدهای تخلف رانندگی و ... ادامه...


udriver.ir .
نسخه ی PDF کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی - اولین سامانه ...

Nov 15, 2014 — تیم udriver برای شما عزیزان pdf کتاب آیین نامه رانندگی 1401 رایگان را فراهم آورده است . توجه : این کتاب طبق آخرین قوانین ، جهت آزمون آیین نامه ... ادامه...


play.google.com .
آزمون آیین نامه موتورسیکلت - برنامه‌ها در Google Play

مجموع ۹ آزمون سوالات تخصصی آیین نامه موتور سیکلت شامل ۲۷۰ سوال ▪️ شبیه سازی شرایط آزمون مطابق با شرایط استاندارد ▪️ همراه با آزمون مخصوص حق تقدم ادامه...


play.google.com .
آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی اصلی ۹۹ - برنامه‌ها در Google Play

اپلیکیشن "آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی اصلی ۹۹" (100درصد تضمینی و تست شده) برای افرادی که قصد قبولی در آزمونهای مقدماتی آیین نامه رانندگی را دارند، طراحی ... ادامه...


www.gisoom.com .
کتاب آیین نامه رانندگی پایه دوم و موتور سیکلت مجموعه مقررات و ...

کتاب آیین نامه رانندگی پایه دوم و موتور سیکلت مجموعه مقررات و سئوالات کامپیوتری آئین نامه راهنمایی ...اثر محمدرضا خجسته بوده و چاپ 2 آن در سال 1373 توسط ... ادامه...


cafebazaar.ir .
برنامه آزمون آیین نامه موتورسیکلت - دانلود | کافه بازار

این برنامه شامل بیش از 40 آزمون، از آزمون های استاندارد آیین نامه راهنمایی و رانندگی موتورسیکلت مطابق با چاپ جدید کتاب و آزمون های عمومی (قوانین و مقررات رانندگی با ... ادامه...


xn------3yexadbv1g5a5ojkmbtg82wak.com .
نمونه سوالات امتحان آیین نامه موتورسیکلت ۹۸ / دانلود سوالات ...

نمونه سؤالات امتحان آیین نامه موتورسیکلت / دانلود نمونه سؤالات امتحان آیین نامه موتورسیکلت و هزینه شرکت در ازمون راهنمایی و رانندگی. ادامه...


govahiyar.ir .
دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی 1401 با جواب - گواهیار

ازمون ایین نامه اصلی سخت ترین مرحله گرفتن گواهینامه است اما با خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب ویرایش سال 97 میتوانید به راحتی در بار اول در آزمون اصلی ... ادامه...


soal-aeennameh.com .
دانلود نمونه سوالات آیین نامه موتور سیکلت | قبولی 100% | سوال ...

Jun 30, 2018 — از این رو بسیاری از افراد روی آوردند به سمت گرفتن گواهینامه موتور و ما نیز در ادامه به شما کمک خواهیم کرد که به راحتی و در بار اول در آزمون آیین نامه اصلی ... ادامه...


www.digikala.com .
مشخصات، قیمت و خرید کتاب مجموعه آزمون های راهنمایی و رانندگی ...

خرید اینترنتی کتاب مجموعه آزمون های راهنمایی و رانندگی اثر اعزازالدین مشکوتی و قیمت انواع کتاب چاپی متفرقه از فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا. جدیدترین مدل‌های کتاب ... ادامه...


www.sheypoor.com .
سوالات علایم ماشین و موتور - شیپور

Jan 29, 2021 — سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی پایه 3. تهران، دماوند. سوالات آیین نامه ماشین و موتور ۹۹ در شیپور-عکس کوچک ۲ ... فروش کتاب آزمون ارشد. ادامه...


farmooon.com .
هزینه گواهینامه موتور سیکلت در سال 1401 - فرمون

مراحل دریافت گواهینامه موتور ۹۹. ۱- ثبت نام گواهینامه ۲- شرکت در کلاس های آیین نامه رانندگی ۳- قبولی در آزمون مقدماتی آیین نامه ۴- شرکت در کلاس های عملی ... ادامه...


ketaabino.com .
خریدار کتاب مجموعه آیین نامه های حفاظت و بهداشت کار | کتابینو ...

خریدار کتاب مجموعه آیین نامه های حفاظت وبهداشت کار هستم عکس کتاب گذاشتم و با توجه به اینکه، این کتاب چاپ اخرش سال ۹۷ بوده اگر دست دوم باشه مشکلی نداره ولی ... ادامه...


divar.ir .
سوالات آیین نامه ماشین و موتور ۹۹|آموزشی|تهران، پاکدشت|دیوار

سوالات آیین نامه ماشین و موتور ۹۹|آموزشی|تهران، پاکدشت|خرید و فروش سوالات آیین نامه موتور برای سال ۹۹ با کمترین قیمت| سایت ثبت آگهی، نیازمندی و خرید و فروش ... ادامه...


www.aeennameh.com .
دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی به همراه پاسخنامه ...

دانلود رایگان جدیدترین نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سال 1401 به همراه ... بدون نیاز به خواندن حتی یک صفحه از کتاب آیین نامه و تنها با مطالعه ی بسته طلایی ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر