موضوعات وبسایت : سوالات آیین نامه اصلی
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

پارک دوبل حرفه ای

پارک دوبل حرفه ای

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 21 بهمن 1399 ساعت 01:03

برخی رانندگان بدون اینکه حتی نیازی به فکر کردن داشته باشند، پارک دوبل انجام می‌دهند. امّا برای خیلی‌ها یک کابوس طولانی و پر از رنج است؛ جایی که جهت گردش چرخ‌ها، کاملاً برخلاف چیزی است که انتظارش را دارید. در همین حال، خیلی‌ها از سر تفریح یا کنجکاوی، تلاش شما را برای پارک‌کردن در این حالت نظاره‌گر می‌شوند.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

parallel-538x294.jpg
خوشبختانه با استفاده از چند تکنیک ساده، امکان بهبود مهارت شما در پارک‌کردن خودرو وجود دارد و در یک اینفوگرافی که به این منظور آماده شده، نحوه انجام ۳ نوع پارک مختلف برای کسی که اولین بار می‌خواهد این کار را انجام دهد، توضیح داده شده است.

parkd-01-538x778.jpg
برای پارک دوبل، نکته تعیین‌کننده، زمان گردش فرمان و نحوه استفاده از نقاط مرجع است. این اینفوگرافی توسط یک نمایندگی خودرو در بریتانیا به نام T W White & Sons آماده شده و شرایط انجام این کار را توضیح داده است. به طور خلاصه باید گفت که ابتدا عقب خودرو را با عقب خودرویی که می‌خواهید در پشت آن پارک کنید، هماهنگ نمایید، سپس  فرمان را به صورت کامل به سمت جدول چرخانده و شروع به حرکت با دنده عقب کنید. هنگامی که گوشه سمت چپ خودروی پشت‌سرتان را در وسط آینه جلویتان دیدید، فرمان را به طرف بیرون از جدول بازگردانید و با دنده عقب، حرکت را کامل کنید. البته علاوه بر پارک دوبل، تکنیک‌هایی برای پارک L از جلو و عقب نیز ارائه شده است.

parkd-02-538x717.jpg

parkd-03-538x540.jpg

db298664561a8cdc1fbb2625821fe8cc?s=180&r=g&d=mm

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: www.pedal.irارسال نظر

نام


ایمیل


نظر